24°
Lesana
5.5.2024
Ťarbavý Holtby oklamal rozhodcov! Detroitu neuznali jasný gól

WASHINGTON / Hokejisti Detroitu vyhrali v stredajšom stretnutí NHL 4:2 na ľade Washingtonu.

Produktívny prvý útok rozhodol

O všetky štyri góly sa postaral prvý útok, Justin Abdelkader skóroval dvakrát a pridal asistenciu, góly dosiahli aj Gustav Nyquist a Pavel Daciuk. Toto trio strelilo v tejto sezóne 13 z 22 gólov Red Wings. Dvojica slovenských hokejistov Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo nebodovala. Washington prehral tri z posledných štyroch zápasov a jeho najväčšia hviezda Alexander Ovečkin nebodoval už v piatich stretnutiach za sebou, čo sa mu v NHL ešte doteraz nestalo. Detroit začal zle, v prvej tretine okrem Tatarovej šance veľa toho neukázal a na Bradena Holtbyho vyslal len tri strely. Podržal ho však gólman Jimmy Howard a v tretej tretine za stavu 2:2 rozhodol v 45. minúte Abdelkader. V poslednej minúte pečatil v presilovke triumf Daciuk.

Holtbymu fair-play nič nehovorí

V prvej tretine za stavu 0:0 prišla neuveriteľná chyba rozhodcov. Neuznali jasný gól útočníka Detroitu Millera pre údajný faul jeho tímového spoluhráča Glendeninga na domáceho brankára Holtbyho. Videozáznam však odhalil, že center červených krídiel sa súperovho gólmana ani nedotkol a Holtby spadol sám bez cudzieho zavinenia, takže o napadnutí brankára nemohlo byť ani reči. Stačilo si túto situáciu overiť na videu, namiesto toho putoval Glendening na trestnú ľavicu...