Žigmund
2.5.2024
Ojojoj, akáže to galiba! Išiel sám na prázdnu bránku a - pozrite sa!

LEKSAND / "Niečo také sa podarí maximálne raz za celú kariéru," okomentoval jeho nevídanú minelu spoluhráč z Leksandu Jens Bergenström. Kapitán hokejistov švédskeho prvoligistu Johan Ryno si pred vlastnými divákmi ušil z hanby kabát...

Naozaj málo vídaný kúsok predviedol 28-ročný útočník v utorok v zápase švédskej najvyššej súťaže Leksand IF - Brynäs.

Vyzeralo to ako po 7 rumoch...

Domáci viedli v poslednej minúte tretej tretiny nad konkurenčným Brynäsom 3:2 a pri vylúčení Oscara Alsenfelta sa bránili šiestim korčuliarom súpera v power play. Ryno sa v strednom pásme zmocnil puku a so spoluhráčom Tomim Sallinenom sa rútil na opustenú bránku Brynäsu. Už v útočnom pásme však nepochopiteľne nikým neatakovaný zaváhal, dvakrát stratil rovnováhu a nepridal gólovú poistku.

Našťastie pre Ryna už hostia nedokázali vyrovnať a vynútiť si predĺženie. "Niečo také sa podarí maximálne raz za celú kariéru. Na internete sa teraz síce bude na čo pozerať, no inak hral veľmi dobre," okomentoval jeho psí kúsok pre Radiosporten spoluhráč Jens Bergenström.