Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Veľká vec! UEFA priklepla Slov-Maticu organizáciu Elite round Ligy majstrov
Zdielať na

Veľká vec! UEFA priklepla Slov-Maticu organizáciu Elite round Ligy majstrov

Zdroj: jojšport

BRATISLAVA / Úradujúci slovenský majster Slov-Matic FOFO Bratislava v krátkom čase opäť zorganizuje turnaj futsalovej Ligy majstrov - Futsal Cupu 2015/2016 v Bratislave.

Po športovej aj organizačne stránke mimoriadne úspešnom októbrovom turnaji hlavnej fázy sa Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla prideliť Slov-maticu aj organizáciu tvz. Elite Round. Tento turnaj sa tak bude hrať v termíne 10.-15. novembra, s najväčšou pravdepodobnosťou na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Slov-Matic začiatkom októbra s troma výhrami v bratislavskej HANT Aréne suverénne ovládol turnaj 4. skupiny Main Round, keď zdolal macedónskeho majstra Železarec Skopje 5:3, fínskeho šampióna Sievi Futsal 6:1 a na záver aj holandského majstra FC Eindhoven 8:1. Do elitnej spoločnosti šestnástich najlepších futsalových klubov postúpil ôsmykrát, pritom šiestykrát za sebou, no vôbec historicky vyhral všetky zápasy a získal 9 bodov.

Žreb Elite Round sa uskutoční v Nyone 14. októbra. Desaťnásobný slovenský šampión sa nebude môcť stretnúť so španielskym Inter Movistar, maďarským Győri ETO FC a talianskym ASD Pescara, ktorí tiež zorganizujú turnaj Elite Round. Slov-matic pri žrebe tiež nemôže dostať Železarec Skopje, s ktorým už hral v Bratislave. Priamo do Elite round je nasadená štvorica Kairat Almaty z Kazachstanu (obhajca trofeje), Inter Movistar, kazašský Tulpar Karagandy a srbský KMF Ekonomac Kragujevac. Zo štyroch skupín postúpia do Final Four, ktoré sa bude hrať budúci rok v apríli už len víťazi skupín.

"Je to pre nás výborná správa. UEFA bola mimoriadne spokojná s organizáciou hlavného kola, a keďže sme dosiahli historický úspech, keď sme prvýkrát v dejinách klubu dokázali vyhrať všetky tri zápasy v hlavnom kole, môžeme sa tešiť opäť na špičkový európsky futsal. Turnaj sa opäť bude niesť v duchu spomienky na bývalého prezidenta klubu Martina Grendára, ktorý nás predčasne opustil minulý rok. V utorok sme sa boli pozrieť na ZŠ Ondreja Nepelu na volejbalový zápas Slovensko - Poľsko a aj my by sme sa radi pokúsili urobiť takto úspešné podujatie a priblížili sme sa k podobnému organizačnému a diváckemu úspechu. Elitná fáza sa bude žrebovať 14. októbra v Nyone a určite nemôžme dostať maďarského majstra Györ, aj keď sa naši chalani tešili, že by si mohli zahrať proti trom bývalým spoluhráčom. Samozrejme, nemôžeme sa už stretnúť ani so Skopje. Urobíme všetko preto, aby sme opäť dobre reprezentovali Slovensko," uviedol v reakcii manažér Slov-maticu Vladimír Ambrozek.

Súvisiace články