26.4.2024
Highlight: Volley Team zmietol Humenné a vedie v sérii 2:1

Zdroj: sita, Volley Team UNICEF

BRATISLAVA / Volejbalisti UNICEFu Bratislava zvíťazili v sobotu v Hant aréne v treťom finále play off (prvom doma) s Chemesom Humenným 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1.

Štvrtý zápas je na programe v nedeľu 21. apríla o 17.00 h opäť v bratislavej Hant aréne.

Finále play off, 3. zápas:

VT UNICEF Bratislava - Chemes Humenné 3:0 (18, 21, 32)

87 minút, rozhodovali Bahči, Vaško, 400 divákov
stav série: 2:1

UNICEF: Končál, Kašper, Hukel, Benčič, Paták, Sunder, libero Kubš (M. Hriňák, Kauliakamoa, Halanda, Hruboška)
Chemes: Javorčík, Lízala, Sarnecki, Mizerák, Joščák, Soták, libero: Krys (Pavelka, J. Hriňák, Bališin)

Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí pri prvom technickom tajme viedli 8:5. Takýto rozdiel si držali do stavu 12:9, keď prišiel na podanie Sunder a odišiel z neho až pri 15:10. Hoci hostia z tohto náskoku ukrajovali, v závere setu UNICEF za stavu 24:18 premenil vo vedenie 1:0 hneď prvý setbal. Úvod druhého v podaní Bratislavčanov bol ešte razantnejší. Po dôraznom útoku a dobrej obrane na sieti získali vedenie 5:1 a 7:2. Následne síce hostia kontrovali stiahnutím na 9:8 a 13:11. V koncovke získali domáci opäť väčší náskok (21:16) a aj keď Humenčania z neho stiahli, set si pokazili dvoma skazenými podaniami, po ktorých hráči UNICEF-u získali dve záverečné lopty a vedenie 2:0. Prvý bod tretieho setu získali po podaní Jakuba Hriňáka hostia, čo bolo ich vôbec prvé vedenie v zápase. To neskôr po zaváhaniach domácich, ale aj zlepšenej hry Humenčanov narástlo až na 9:3. Toto vedenie si hostia v pohode kontrovali až do stavu 17:11. Potom však na strane domácich prišiel na podanie Kašper a odišiel z neho až po vyrovnaní na 17:17. V dramatickej koncovke viedli ešte Humenčiania vždy o bod do stavu 21:21, potom sa po prvý raz ujali vedenia domáci 22:21. Záver zvládli lepšie domáci, keď využili za stavu 33:32 piaty mečbal, pričom hostia "odmietli" štyri setbaly.