Benfica si zavarila. Zverejnila zoznam skorumpovaných klubov

Benfica si zavarila. Zverejnila zoznam skorumpovaných klubov

Archívna reportáž
embed kód
LISABON / Portugalský futbalový klub Benfica Lisabon si zrejme zavaril na veľký problém. Televízny kanál organizácie z Estádio da Luz si dovolil uverejniť zoznam najskorumpovanejších klubov v Európe.

Na vrchole spomenutého rebríčka sa ocitol francúzsky Olympique Marseille, za ním nasledoval taliansky Juventus Turín a veľký konkurent "lisabonských orlov" FC Porto. Spomedzi známych značiek sa na tzv. listine skorumpovaných objavili aj ďalšie talianske tímy AC Miláno, AC Fiorentina či rumunský CFR Kluž. 

Zástupcovia FC Porto už dokonca zvažujú právne kroky a Benficu stihli upozorniť na svoje plány. "Ešte pred vznesením obvinenia Porto oznámilo ostatným klubom, že zoznam je nepravdivý. Podnikneme kroky, aby sme dospeli k očisteniu mena nášho klubu a k náprave škôd, ktoré boli týmto konaním spôsobené," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení FC Porto, cituje ho web AS.com.

Benfica sa bráni tým, že uvedený zoznam údajne vytvorili redaktori anglického denníka Daily Mail. Lisabonský klub uviedol, že spomenutý materiál nebol nikdy zverejnený, no zároveň uznal, že jeho spracovanie nebolo natoľko kvalitné, aby ho klubová televízia použila na zverejnenie.

Pozrite si archívnu reportáž o korupcii vo FIFA.

Zdroj: SITA/noviny.sk

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:30 NOVINY
18:00 PRESTRETÉ
16:30 Policajti v akcii
17:30 Kosti X.
18:30 Kosti X.
16:50 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
19:00 Slnečno, sem-tam vraždy II.
17:15 Máša a medveď III.
17:25 Ovečka Shaun VI.
17:35 Knihy od Stonožky
16:50 Altamira
18:35 Zlatokopka
20:15 Milosrdné lži