Bora chce ísť pre Saganovo vylúčenie na civilný súd

Bora chce ísť pre Saganovo vylúčenie na civilný súd

PARÍŽ / Vyskúšali už niekoľko možností, ktoré im nevyšli. Tím Bora sa ale stále nevzdáva. Pre vylúčenie Petra Sagana z Tour de France sa možno obráti na súd. Podľa šéfa tímu, Ralpha Denka, totiž Medzinárodná cyklistická únia (UCI) pred rozhodnutím nevypočula slovenského majstra sveta, čím porušila vlastné pravidlá.

"Akonáhle budeme mať všetky materiály pohromade, budeme konzultovať ďalšie kroky s našimi právnikmi," povedal Denk, ktoré cituje ceskatelevize.cz

Sagana diskvalifikovali po utorňajšej štvrtej etape, kedy podľa UCI zavinil pri záverečnom špurte pár Marka Cavendisha do bariéry.

Britský jazdec musel pre zlomenú lopatku z Tour odstúpiť, zatiaľ čo Sagan bol najskôr penalizovaný 30 sekundami a následne vylúčený. 

Bora sa proti trestu okamžite odvolala, ale neuspela. Žiadosti o Saganov návrat do pelotónu následne nevyhovel ani športový arbitrážny súd CAS. "V záujme tímu a našich sponzorov máme povinnosť pokúsiť sa urobiť všetko, aby bolo jeho vylúčenie revidované. Ako by sa potom Petrov návrat do pretekov vyriešil, to by už bola záležitosť UCI," uviedol Denk. 

Čo si o Saganovom vylúčení z Tour de France myslí prezident Slovenského zväzu cyklistiky, Peter Privara, si môžete pozrieť rozhovore.

Zdroj: noviny.sk/ceskatelevize.cz

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 NAJLEPŠIE POČASIE
05:35 Noviny TV JOJ
06:10 Krimi
05:05 NOVÉ BÝVANIE
05:50 Súdna sieň
06:50 Súdna sieň
05:25 ZÁCHRANÁRI
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:55 ZÁCHRANÁRI
05:00 Krtko
05:30 Tashiho svet
05:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:05 Daddy Cool
07:50 Světlo mezi oceány
10:10 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel