Sagan na Tour de France skončil. Za úder lakťom ho diskvalifikovali

Sagan na Tour de France skončil. Za úder lakťom ho diskvalifikovali

Archívna reportáž
embed kód
VITTEL / Slovenského cyklistu Petra Sagana diskvalifikovali zo 104. ročníka Tour de France po tom, ako v dojazde utorkovej 4. etape z Mondorf-les-Bains do Vittelu spôsobil pád britského jazdca Marka Cavendisha.

Rozhodcovská komisia oznámila svoj výrok na rýchlo zorganizovanej tlačovej konferencii, niekoľko hodín po skončení etapy.

Dvojnásobný majster sveta pôvodne skončil v utorok druhý za Arnaudom Démarom, ale neskôr mu udelili 30-sekundovú penalizáciu a odpočítali dokopy 80 bodov.

Potom však vedenie pretekov dôkladnejšie zanalyzovalo videozáznam z finišu a rozhodlo o vylúčení 27-ročného člena tímu Bora-Hansgrohe z Tour de France 2017.

"Nevedel som, že mám napravo Marka Cavendisha, iba som sa snažil ísť v háku za Kristoffom. Taký je šprint, samozrejme, veľmi ma mrzí, čo sa stalo Markovi. Nie je pekné to vidieť," uviedol Peter Sagan v prvom televíznom interview.

Podľa televíznych informácií sa bol Sagan ospravedlniť Cavendishovi pri tímovom autobuse Dimension Data.

"Len som sa snažil obísť Démara, keď sa prirútil Sagan. Vychádzam s Petrom dobre, ale nerozumiem tomu. Keby okolo mňa prešiel, v poriadku, ale ten lakeť...Nie som za to jeho fanúšik. S Petrom nemám žiadny problém, pád je pád, ale rád by som sa dozvedel viac o tom lakti.," uviedol smutný Mark Cavendish podľa webu Cyclingnews.

K svojmu zraneniu poznamenal: "Prst bude potrebovať stehy, dosť to krváca. Čo sa týka ramena, možno to bude mať niečo spoločné s dávnejším zranením aj väzmi. Nie som lekár, ale pocitovo to nevyzerá dobre."

Sagan v pondelok vyhral 2. etapu. Pozrite si reportáž Romana Gaduša bezprostredne po skončení tretej etapy.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Hry o život: Drozdajka 1
16:10 Pozná ju ako svoje boty
19:00 Krimi
13:40 Denník slabocha 3
15:50 ŽIŤ A SPIEVAŤ
16:30 Úžasný hotel Marigold
13:30 Legendy II.
14:30 Nákupné maniačky
20:10 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
13:35 Bratia Flubovci
14:00 Mestečko Wackaville
14:30 Robošváb
13:35 Poslední templář
15:10 LOL
16:55 Družička v utajení