Peter Sagan bude obhajovať titul z Richmondu

Peter Sagan bude obhajovať titul z Richmondu

BRATISLAVA / Slovenský cyklista Peter Sagan ukončil dohady o tom, či pôjde obhajovať titul majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom alebo nie.

Čerstvý víťaz hodnotenia WorldTour sa rozhodol, že pôjde do katarskej Dauhy, hoci po pretekoch Eneco Tour sa vyjadril, že je poriadne unavený po náročnej a dlhej sezóne. Preteky mužskej kategórie elite budú na programe v samom závere šampionátu v nedeľu 16. októbra. Vzhľadom na vysoké teploty v kombinácii so silným vetrom podľa UCI nie je vylúčené, že pôvodnú dĺžku 257,5 km skrátia možno až na 150 km.

"Peter bude štartovať, práve som sa to dozvedel," potvrdil pre portál pluska.sk Ján Valach, ktorý pocestuje na MS ako reprezentačný tréner slovenskej výpravy. Na starosti bude mať najmä kategóriu elite, v ktorej sa objaví trojica v rovnakom zložení, ako to hlásil Slovenský zväz cyklistiky vo svojej nominačke: Peter Sagan, jeho brat Juraj a ich tímový kolega z Tinkoffu Michael Kolář.

Faktom je, že cyklisti sa budú musieť poriadne aklimatizovať na náročné prostredie v Dauhe. "Sledujem počasie každý deň. Stále sú tam teploty okolo 40-ky, v noci približne 26 °C. K tomu fúka silný vietor," priblížil Valach. Naši reprezentanti sa aj teraz pripravujú v teple. "Juro s Mišom sú na Malorke, kde majú do 30 stupňov. Peter sa pripravuje u seba doma v Monaku, kde je tiež teplejšia klíma," skonštatoval J. Valach pre pluska.sk.

Slovensko bude v Dauhe reprezentovať dovedna 11 cyklistov. V juniorskej kategórii sú nominovaní Matúš Štoček, Samuel Oros, Adrián Foltán, Tomáš Person a v kategórii do 23 rokov budú reprezentovať Erik Baška, Juraj Lajcha, Ľuboš Malovec a Pavol Kvietok.

"Medzi mužmi v elite to je jasné, Peter Sagan bude obhajovať titul. V kategórii do 23 rokov pôjde na výsledok Erik Baška, ktorý si vyžaduje poriadnu tímovú podporu. Pôvodne mal byť v nominácii aj Juraj Bellan, ale je chorý. Diagnostikovali mu mononukleózu, bojoval s tým už na majstrovstvách Európy. Junior Štoček už dokázal, že na preteky takejto kategórie patrí a máme tam aj ďalších, ktorí sa môžu presadiť na trati v Katare. Pokiaľ nezohrá zásadnú rolu vietor alebo pády, malo by to prísť do hromadného špurtu. Najviac sledovanej kategórie elite sa to tiež týka, aj keď tí pôjdu do púšte aj naspäť, ostatné preteky sa budú odohrávať iba na okruhu," uviedol vedúci slovenskej výpravy Martin Riška.

Hlavná časť slovenskej výpravy odlieta do dejiska MS v nedeľu 9. októbra. "Saganovci" sa pripoja neskôr, keďže hlavné preteky sú na programe až 16. októbra. Majstrovstvá sveta v Dauhe sa začnú už túto nedeľu tímovou časovkou žien aj mužov. Prví Slováci zasiahnu do bojov až vo štvrtok 13. októbra v kategórii do 23 rokov.

Zdroj: sita, youtube

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:30 Kosti VII.
18:30 Kosti VII.
19:35 Profesionáli II.
18:00 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov IV.
20:10 9-1-1
17:50 Arthur a Minimojovia
18:20 Labková patrola II.
18:45 SpongeBob v nohaviciach IX.
16:55 Paddington
18:40 Tankový prapor
20:15 Kovbojové a vetřelci