Sezóna začala pre Vlhovú nešťastne. Do cieľa prišla, no diskvalifikovali ju

27.10.2018 14:22 Noviny.sk Šport
Sezóna začala pre Vlhovú nešťastne. Do cieľa prišla, no diskvalifikovali ju Zdroj: sita
Sölden - Slovenka Petra Vlhová nebodovala v úvodnom obrovskom slalome novej sezóny Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Söldene. Postúpila síce do 2. kola z 19. priečky, ale príliš veľký časový odstup za víťaznou Francúzkou Tessou Worley a následná diskvalifikácia jej znemožnili získať prvé body do hodnotenia bojov o malý a veľký krištáľový glóbus.

Po veľkej chybe počas svojej druhej jazdy 23-ročná Liptáčka napokon síce prešla cieľom, ale dodatočne bola diskvalifikovaná zrejme za vynechanie jednej z bránok.

Tradičný "obrákový" úvod sezóny na ľadovci Rettenbach ovládla francúzska špecialistka Worley s náskokom 35 stotín sekundy pred Taliankou Federicou
Brignone, ktorá neudržala vedenie po 1. kole. Tretia skončila obhajkyňa veľkého glóbusu a úradujúca olympijská šampiónka v obrovskom slalome Američanka Mikaela Shiffrin.

Vlhová sa už v hornej časti prvého kola nevyhla jednej väčšej chybe, ktorá ju stála vyše dvojsekundové manko na druhom medzičase. V zostávajúcej časti trate sa jediná Slovenka už nedopustila vážnejšieho zaváhania, v cieli to stačilo na výslednú 19. pozíciu s mankom 2,62 s na najrýchlejšiu Talianku Brignone. V druhom kole sa Vlhová pustila odvážne do boja so zradným terénom aj nevľúdnym počasím. Po prvých dvoch medzičasoch agresívnej jazdy viedla, ale na konci strminy jej ušla vonkajšia lyža, vzápätí sa takmer otočila okolo vlastnej osi a takmer zastala. Po povinnom "vystúpaní" k miestu, kde nedobrovoľne opustila trať, sa síce ešte raz rozbehla, ale výsledkom bola už len posledná priečka v cieli 2. kola s veľkým časovým odstupom za najlepšími a napokon aj už spomenutá diskvalifikácia.

Zverenkyňa trénera Livia Magoniho Vlhová mala dobré spomienky na Sölden najmä spred dvoch rokov, keď ešte ako neznáma "obrakárka" s vysokým štartovným číslom 55 skončila na ôsmom mieste a najrýchlejším 2. kolom šokovala svoje konkurentky.

Obrovský slalom v Söldene je nielen prvý v sezóne, ale v ženskom lyžovaní aj jeden z najťažších. Štartovalo sa takmer v trojtisícovej nadmorskej výške,s čím je spojený redší vzduch. Pretekárky navyše súťažili na identickom strmom svahu, na ktorom sa predstavia o deň neskôr muži. Preteky žien komplikovalo aj husté sneženie, ktoré prinieslo zhoršenú viditeľnosť.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Sölden (Rak.):

Obrovský slalom žien (1. + 2. kolo: 1. Tessa Worley (Fr.) 2:00:51 min, 2. Federica Brignone (Tal.) +0.35 s, 3. Mikaela Shiffrin (USA) +0,94, 4. Viktoria Rebensburg (Nem.) +0,99, 5. Stephanie Brunner (Rak.) a Ragnhild Mowinckel (Nór.) obe +1,93,... Petra Vlhová (SR) +16,05 s. - diskvalifikovaná

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:35 Ben Hur
23:20 Dobrý, zlý a mŕtvy
01:05 Kúzelná orchidea
20:10 Pravá blondínka 2
22:05 Po stopách zabijaka
00:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
21:00 Myšlienky vraha VII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:20 Požiarnik Sam VIII.
20:15 96 hodin: Zúčtování
22:10 Renegáti
23:55 Yves Saint Laurent