Francúzi opustili elitu. Slovinci sa udržali a pokorili svojich súperov 3:1
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
ŠTOKHOLM / Hokejisti Francúzska po štyroch rokoch opäť opustia elitnú kategóriu a predstavia sa v A-skupine I. divízie MS. Rozhodla o tom ich prehra 1:3 so Slovinskom na 88. svetovom šampionáte v Štokholme.
Slovinci sa naopak udržali medzi elitou po tom, čo si do nej vybojovali postup vlani v Taliansku. Triumf v pondelkovom zápase im priniesli góly Žana Jezovška, Nika Simšiča a Matiča Töröka, v drese Francúzov sa presadil Tim Bozon.
V poloprázdnej Avicii Aréne Slovinci v prvej tretine dominovali a úplne zaslúžene si vypracovali dvojgólový náskok. Jezovšek si našiel pozíciu medzi kruhmi a Papillonovi nedal šancu. V sedemnástej minúte dôrazný Simšič strelil druhý gól a Francúzi mohli byť radi, že neprehrávali vyšším rozdielom. Drozg totiž nepremenil trestné strieľanie. V druhej tretine boli Francúzi síce o niečo nebezpečnejší, ale väčšinu striel Horák pochytal bez väčších problémov. V tretej tretine to bol tuhý boj, výberu galského kohúta sa však v závere podarilo zápas zdramatizovať. V záverečnej hre bez brankára však Slovinci potvrdili svoj triumf.
Výsledky: Francúzsko - Slovinsko 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 10. Jezovšek (Mašič, Kapel), 17. Simšič (Kapel, Mahkovec), 60. Török - 59. T. Bozon (Texier). Rozhodcovia: Schrader (Nem.), Frandsen – Ankerstjerne (obaja Dán.), Ondráček (ČR), vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3273 divákov.
Zostava:
Francúzsko: Papillon – Llorca, Gallet, Boscq, Crinon, Guebey, Spinozzi, Bourgeois – Texier, Bellemare, Perret – Rech, Boudon, Bruche – K. Bozon, Ritz, T. Bozon – Treille, Colotti, Leclerc
Slovinsko: Horák – Gregorc, Goličič, Mašič, Magovac, Čosič, Štebih, Podrekar – Ograjenšek, Török, Sabolič – Mahkovec, Simšič, Kapel – Drozg, Macuh, Jezovšek – Sodja, Sitar, Langus