Jasno
19°
Bratislava
Magdaléna
22.7.2025
Zuzulová v Andorre nepostúpila do 2. kola obr. slalomu
Zdielať na
Vladimír Ambrozek
Vladimír Ambrozek
Ostatné

Zuzulová v Andorre nepostúpila do 2. kola obr. slalomu

Slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová nepostúpila v nedeľu do 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára. V andorrskom stredisku Soldeu-Grandvalira zašla 41. čas (+3,29 s).

Zuzulovú so štartovým číslom 40 od postupovej tridsiatky delilo 79 stotín. Do súťaže išla hendikepovaná bolestivou rukou, keď ju ešte v 1. kole sobotňajšieho slalomu udrela jedna zo žrdí. Na medzičasoch sa jej vodilo dobre, strácala 1,12 s a pred strmým záverom 1,88 s, ale v spáde do cieľa mala opäť problémy s optimálnym nasadzovaním do oblúkov a jej strata narástla. Po 1. kole bola na čele Francúzka Tessa Worleyová pred Taliankou Manuelou Mölggovou (+0,13) a Nemkou Mariou Höflovou-Rieschovou (+0,37).

Mölggová s malou stratou na vedúcu pretekárku išla do 2. kola s túžbou prvého víťazstva v pretekoch SP. Dvadsaťosemročná pretekárka v kariére paralelne s Veronikou Zuzulovou viackrát obsadzovala pódiové priečky, ale ani ona ešte nestála na najvyššej. Slovenka bola na stupňoch 11-krát v slalome a Talianka celkovo 10-krát - dvakrát v slalome a osemkrát v obrovskom slalome.

Zdielať na

Najčítanejšie