Do korupcie okolo biatlonu je zapletený Radičovej poradca!

Do korupcie okolo biatlonu je zapletený Radičovej poradca!

Poradca premiérky pre hospodárstvo Martin Novotný bol zapletený do korupčnej kauzy Osrblie. Vláda škrtla dotáciu, ktorú vyčlenila na dostavbu areálu a ohrozené sú biatlonové majstrovstvá Európy...

V Novotného firme Via Europe malo 29. júla podľa polície dôjsť k prebratiu úplatku vo výške 30-tisíc eur za poskytnutie vládnej dotácie na výstavbu štadióna pre biatlonistov. Informuje o tom denník SME.

Radičová už Novotného odvolala z funkcie. „Predsedníčka vlády SR bola o priebehu vyšetrovania informovaná. Prebiehalo a prebieha v súčinnosti s Úradom vlády SR. Martin Novotný bol externým poradcom, ktorého premiérka odvolala z funkcie z dôvodu straty dôvery," povedal hovorca premiérky Rado Baťo.

Podľa uznesenia sa ho polícii zatiaľ nepodarilo vypočuť, lebo je na dovolenke v zahraničí. Novotný nefiguruje medzi trojicou obvinených, o ktorých informoval minister vnútra Daniel Lipšic (KDH).

Vo väzbe je stíhaný bývalý veľvyslanec Igor L., ktorý mal podľa polície zobrať úplatok 30-tisíc eur od firmy, ktorá štadión stavia. A to z čias, keď rezort viedol minister Eduard Kukan. "SDKÚ-DS je rada, že sa celý prípad podarilo odhaliť a verí, že vinníci budú spravodlivo potrestaní, bez ohľadu na to, na koho sa odvolávali pri svojom konaní," reagoval hovorca strany Michal Lukáč. Podrobnosti čítajte TU.

Zdroj: TASR

Zdroj: TV JOJ, Roman Gaduš

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:20 Dom za všetky peniaze
19:20 Simpsonovci XXVIII.
19:50 ŽREBOVANIE
18:05 Amerika má talent XII.
20:10 Myšlienky vraha VI.
21:00 Myšlienky vraha VI.
18:15 Požiarnik Sam IX.
18:30 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
18:40 Knihy od Stonožky
16:40 Láska na tři roky
18:30 Říše hraček
20:15 Cesta válečníka