Roland
9.5.2024
Stolná tenistka Jurková vďaka JOJke valcuje! Zastavila ju až 8. hráčka na svete

Zdroj: noviny.sk

Mladá stolnotenistka Eva Jurková, ktorú podporuje Nadácia TV JOJ valcuje. V poľskom meste Wladyslawowo sa zúčastnila na turnaji svetového juniorského okruhu ITTF.

Po veľmi dobrých výsledkoch v skupine, keď vyhrala 3 zápasy a postúpila do hlavného pavúka z 1. miesta. V 64 na ňu čakala domáca hráčka Sylvia Pawlak, ktorú Eva po dramatickom boji porazila 4:3. V druhom kole Eva už nestačila na 8. hráčku Európy junioriek Nemku Annu Krieghoff, ktorej podľahla 1:4.

Eva v tomto roku sa už 3 krát prebojovala medzi 32 hráčok turnaja na svetových okruhoch ITTF a to vo Švédsku, Maďarsku a teraz v Poľsku. ,,Som presvedčený o tom, že Eva má ešte na viac ale musí hlavne zvýšiť fyzickú prípravu a to jej pomôže k ďalšiemu športovému rastu," hovorí tréner junioriek Slovenska Dušana Michalka.

Eva Jurková napokon v Poľsku na svetovom okruhu junioriek v jednotlivcoch skončila v skupine hráčok na 17.–32. mieste.

Talentovaná stolná tenistka Eva Jurková nie je jediná, ktorú podporuje Nadácia TV JOJ. Tá hľadá ďalšie mladé talenty, ktoré chce podporiť.