26.4.2024
Slováci vyprášili thajských boxerov

Zdroj: access

Svetovú úroveň malo víkendové jedenáste podujatie profiligy Muay Thai. V Banskej Bystrici sa proti sebe totiž postavila slovenská špička a najlepší bojovníci krajiny, kde tento šport vznikol.

Slováci sú síce povestní dobrí hostitelia, no v ringu nemali so svojimi súpermi zľutovanie a späť domov, do Thajska, ich poslali so zahanbujúcim výpraskom. Vo viacerých prípadoch videli diváci na Štiavničkách poriadny masaker. Fanúšikovia Full Muay Thai si veru prišli na svoje, keďže nebola núdza o využívanie lakťov a kolien.

"Napriek tomu, že neuspeli, bol hlavný promotér spoločnosti Thai Figth veľmi milo prekvapený úrovňou a organizáciou podujatia. A hneď prisľúbil, že sa na Slovensko ešte so svojimi zverencami vrátia," prezradil tréner slovenských bojovníkov Martin Belák. A ostáva dodať, že najlepší thajskí boxeri sa pod Tatrami predstavili vôbec po prvýkrát.

Slováci si v súbojoch na Štiavničkách uchmatli viacero víťazstiev, z toho Vladimír Konský získal titul Interkontinentálneho šampióna WPMF do 69,9 kg.

"Úvodný súboj Michala Tomka s Ratchanom Weehadom z Thajska bol veľmi vyrovnaný, no napokon sme ho vyhrali na body. Jeden z najlepších thajboxerov na svete, Vlado Moravčík, svojho súpera z Ázie doslova rozbil a vyhral KO v 4. kole. No a Konský to stihol ešte o jedno kolo skôr," doplnil Belák. V oboch prípadoch mali veru lekári čo robiť.

Výsledky:

3x2 min Muay Thai 63,5 kg: Michal Rapčan (Firegym B. Bystrica) - Pavel Jakimov (Bielorusko), vyhral Jakimov KO v 1. kola

3x2 min Muay Thai 81 kg: Boris Kušpal (Firegym B. Bystrica) - Daniel Hromek (Huron gym Bratislava), vyhral Hromek 3:0

prvé semifinále východoeurópskej eliminácie Thai Fight do 70 kg 3x3 min Muay Thai: Juraj Vozár (Firegym B. Bystrica) - Samo Petje (Slovinsko), vyhral Petje KO v 2. kole

druhé semifinále východeurópskej eliminácie Thai Fight do 70 kg3x3 min Muay Thai Goran Aleksič (Srbsko) - Valérijs Podojahins (Lotyšsko), vyhral Aleksič 3:0

3x3 min Muay Thai 75 kg: Peter Lamper (Firegym B. Bystrica) - Denis Rayko (Bielorusko), vyhral Lamper KO v 2. kole

Maincard

3x3 min Muay Thai 73 kg: Ján Mazúr (Firegym B. Bystrica) - Jakub Gazdík (Česko), vyhral Gazdík 2:1

finále východoeurópskej eliminácie do 70 kg 3x3 min Muay Thai: Samo Petje - Aleksič, vyhral Petje RSC v 3. kole

3x3 min Muay Thai 81 kg Marcel Jáger (Eastern Beasts by Dynamo, SR) - Alan Saitta (Taliansko), vyhral Jáger 2:1

Vladimír Idranyi (Eastern Beasts by Dynamo, SR) - Stanislav Zanievskij (Bielorusko), vyhral Idranyi 3:0 po extra kole

3x3 min 91 kg Lukáš Horák (Eastern Beasts by Dynamo, SR) - Razvan Ghita (Rumunsko), vyhral Horák RSC v 3. kole

5x3 min 81 kg Michal Tomko (Eastern Beasts by Dynamo, SR) - Weehad Ratchanon (Thajsko), vyhral Tomko 2:1

5x3 min 72,6 kg Vladimír Moravčík (Eastern Beasts by Dynamo, SR) - DieselLek (Thajsko), vyhral Moravčík KO v 4. kole

zápas o titul Interkontinentálneho šampióna WPMF do 69,9 kg - 5x3 min: Vladimír Konský (Eastern Beasts by Dynamo, SR) - Lomesarn Sor Chockkitchai (Thajsko), vyhral Konský KO v 3. kole