Bernard
20.5.2024
Bronz pre Kmeťovú s Kohlovou a Gelleho v Račiciach

Zdroj: sita - Kmeťová s Kohlovou

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou obsadili v A-finále K2 žien na 200 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v českých Račiciach tretie miesto a vybojovali si bronzové medaily.

Za víťaznými Rakúšankami Yvonne Schuringovou a Viktoriou Schwarzovou zaostali o 387 tisícin sekundy. Zverenky trénera Filipa Petrlu krátko pred 11.00 h ešte čaká finále K2 žien na olympijskej trati 500 m.

Výsledky:

A-finále K2 ženy na 200 m: 1. Yvonne Schuringová, Viktoria Schwarzová (Rak.) 39,603 s, ... 3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 39,990

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle obsadil v A-finále K1 mužov na 500 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v českých Račiciach tretie miesto a vybojoval si bronzovú medailu. Pre výpravu SR je to na týchto pretekoch už druhý vzácny kov. Za víťazným Švédom Andersom Gustafssonom, ktorý je úradujúcim majstrom sveta na tejto neolympijskej trati, zaostal o 1,7 s

A-finále K1 mužov na 500 m: 1. Anders Gustafsson (Švéd.) 1:39,977, ... 3. Peter Gelle (SR) 1:41,677