15°
Zina
21.5.2024
Bezchybná sústredená jazda: Vlhová zvíťazila v slalome tretí raz v sezóne

KRANJSKA GORA / Sústredená bezchybná jazda priniesla ovocie. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala nedeľný slalom Svetového pohára v Kranjskej Gore. Na druhé miesto odsunula Nemku Lenu Dürrovú, ktorá zaostala o 72 stotín, tretia skončila prekvapujúco Američanka AJ Hurtová (+0,87). Vlhová zaknihovala tretí triumf v sezóne a celkovo 31. v prestížnom seriáli. Na tejto trati Slovenka vyhráva každý druhý rok.

Skvelá Petra Vlhová strácala v slalome na Shiffrinovú len 5 bodov. "Ďakujem veľmi pekne. som šťastná. Boli to ťažké podmienky od prvej bránky po poslednú. Snažila som sa lyžovať najlepšie, ako viem," povedala v rozhovore priamo na svahu Vlhová. Mimoriadne sympaticky pozdravila aj po slovensky svojich fanúšikov.

"Je niečo úžasné vyhrať, veľmi sa teším. Dnes to bolo veľmi ťažké. Snažila som sa ísť to, čo viem - nejako to prežiť a ukázať svoje lyžovanie. Trať bola veľmi náročne postavená, čo mne vyhovuje," opisovala tešiaca sa Vlhová pred kamerou JOJ Športu.

Jej kouč Mauro Pini zakázal hovoriť o malom glóbuse za celkové víťazstvo v slalome, aby to Vlhovú zbytočne nerozhodilo. "O boji o malý krištáľový glóbus sa budeme baviť po sezóne," povedala Vlhová.

Slalom v Kranjskej Gore: 1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:47,62 min., 2. Lena Dürrová (Nem.) +0,72 s, 3. AJ Hurtová (USA) +0,87, 4. Camille Rastová (Švaj.) +1,17, 5. Paula Moltzanová (USA) +1,23, 6. Sara Hectorová (Švéd.) +1,38, 7. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,53, 8. Chiara Pogneauxová (Fr.) +1,68, 9. Katharina Huberová (Rak.) +1,76, 10. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,96

Celkové poradie SP (po 15 zo 43 súťaží): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 929 b., 2. VLHOVÁ 722, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 697, 4. Lara Gutová-Behramiová 549, 5. Hectorová 458, 6. Sofia Goggiová (Tal.) 450

Poradie v slalome (6 z 11): 1. Shiffrinová 430, 2. VLHOVÁ 425, 2. Dürrová 350, 4. Gisinová 192, 5. Hectorová 186, 6. Huberová a Liensbergerová 173

​Nedeľný slalom ovládla Petra Vlhová už v 1. kole, predviedla parádnu jazdu a ťažila aj z toho, že štartovala v úvode. Neskôr bola trať rozbitá a vypadli viaceré pretekárky, medzi nimi aj Michaela Shiffrinová z USA.

"Zišli by sa mi stierače na okuliaroch, veľa som toho nevidela," zasmiala sa Vlhová ešte po 1. kole. "Posledný sektor som mala dobrý, akurát stredná pasáž nebola ideálna," dodala.

TASR

​​V slovinskej Kranjskej Gore za ňou s odstupom 26 stotín nasledujú po 1. kole spoločne Nemka Lena Dürrová a Chorvátka Leona Popovičová. Líderka celkového poradia Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová dostala Špicara a úvodné kolo nedokončila.

Slovenka ako jediná spomedzi pretekárok štartového poľa vyhrala slalom v Kranjskej Gore dvakrát (2020, 2022). Shiffrinová naposledy nedokončila slalom SP práve v Kranjskej Gore, keď v roku 2022 vypadla v 2. kole.