Hádzanári poznajú súperov v európskych súťažiach

Hádzanári poznajú súperov v európskych súťažiach Zdroj: SITA
Atraktívny súper pre Iuventu, Šaľa na Faerské ostrovy

Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa sa v 1. kole Pohára EHF stretnú so Stjörnanom z Faerských ostrovov, Iuventu Michalovce čaká v 3. kole PVP žien francúzsky tím Havre HAC a hráčky ŠKP Banská Bystrica nastúpia v 3. kole Vyzývacieho pohára proti ukrajinskému družstvu Podatkovij Universitet-Istil.

Ligu majstrov žrebovali už 4. júla. Hádzanári Tatrana Prešov sa v novom ročníku Ligy majstrov predstavia v D-skupine spoločne s dánskym FCK Handbold A/S, nemeckým HSV Hamburg a postupujúcim tímom z kvalifikačného kola z dvojice Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) - Italgest Casarano (Tal.). ŠKP Bratislava nastúpia v prvej kvalifikačnej fáze Ligy majstrov proti tureckému Milli Piyango SK, talianskemu HC Sassari a švajčiarskemu LC Brühl Handball.


Pohár EHF žien - 1. kolo (prvé zápasy 6./7. 9. - odvety 13./14. 9.):
Stjörnan (Faer. ostrovy) - Slovan Duslo Šaľa (SR)

Pohár víťazov pohárov žien - 3. kolo (prvé zápasy 1./2. 11. - odvety 8./9. 11.):
Iuventa Michalovce (SR) - Havre HAC (Fr.)

Vyzývací pohár žien - 3. kolo (prvé zápasy 1./2. 11. - odvety 8./9. 11.):
GK Podatkovij Universitet-Istil (Ukr.) - ŠKP HK Banská Bystrica (SR)


Žreb kvalifikácie Ligy majstrov v hádzanej žien 2008/2009:
   I. fáza (5. - 7. septembra 2008):
   A-skupina: ŠKP Bratislava (SR), Milli Piyango SK (Tur.), HC Sassari (Tal.), LC Brühl Handball (Švajč.)
   B-skupina: AC Ormi-Loux Patras (Gréc.), Madeira Andebol SAD (Portug.), HC Naisa Niš (Srb.), VOC Amsterdam (Hol.)
   II. fáza (3. - 5. októbra 2008):
   1. skupina: S.D. Itxako (Šp.), HC Lipsko (Nem.), Podravka Vegeta Koprivnica (Chorv.), víťaz B-skupiny
   2. skupina: Byasen HE (Nór.), HC Dinamo Volgograd (Rus.), Metz Handball (Fr.), víťaz A-skupiny
   3. skupina: Ikast-Bording EH (Dán.), C.S. Rulmentul-Urban Brašov (Rum.), SPR Safo Lublin (Poľ.), 2. tím A-skupiny
   4. skupina: Dunaferr NK (Maď.), FCK Handbold A/S (Dán.), HC Motor Záporožie (Ukr.), 2. tím B-skupiny

Žreb základných skupín Ligy majstrov v hádzanej mužov 2008/2009:
   A-skupina: Celje Pivovarna Laško (Slovin.), Chambery Savoie HB (Fr.), Hammarby IF (Švéd.), postupujúci z dvojice HC Granitas Kaunas (Lit.) - HC Meškov Brest (Biel.)
   B-skupina: BM Ciudad Real (Šp.), GOG Svendborg TGI (Dán.), HC Bosna Sarajevo (Bosna a Herceg.), A.S.E. Doukas Atény (Gréc.) - Pölva Serviti (Est.)
   C-skupina: THW Kiel (Nem.), FC Barcelona (Šp.), Drammen HK (Nór.), Izmir BSB SK (Tur.) - HC Metalurg Skopje (Maced.)
   D-skupina: FCK Handbold A/S (Dán.), HSV Hamburg (Nem.), Tatran Prešov (SR), postupujúci z dvojice Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) - Italgest Casarano (Tal.)
   E-skupina: Čehovski Medvedi Moskva (Rus.), RK Cimos Koper (Slovin.), Portland San Antonio (Šp.), Steaua Bukurešť (Rum.) - KV Sasja HC (Belg.)
   F-skupina: MKB Veszprém KC (Maď.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.), ZTR Záporožie (Ukr.), Cyprus College (Cyp.) - Haukar Hafnarfjördur (Isl.)
   G-skupina: Montpellier HB (Fr.), Ademar Leon (Šp.), ZMC Amicitia Zürich (Švajč.), Benfica Lisabon (Portug.) - A1 Bregenz HB (Rak.)
   H-skupina: Croatia Osiguranje Záhreb (Chorv.), Pick Szeged (Maď.), Wisla Plock SA (Poľ.), HB Dudelange (Lux.) - Rhein-Neckar Löwen (Nem.)


Zdroj: joj.sk/SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:20 Čierny Blesk
16:30 Diabol nosí Pradu
19:00 Krimi
14:40 Dobrodruh
16:40 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
17:40 Extrémni žgrloši II.
14:15 INKOGNITO
15:25 INKOGNITO
16:30 POLICAJTI V AKCII
14:45 Ferdo Mravec
15:15 Jahôdka a jej kamaráti II.
15:40 Lovci drakov
14:45 Který je ten pravý?
16:35 Cvokař
18:25 Zlatý holky