Krásnu volejbalistku a miss pripravila rakovina o nohu, aj napriek tomu sa nevzdáva

Krásnu volejbalistku a miss pripravila rakovina o nohu, aj napriek tomu sa nevzdáva

TEXAS / Hrala volejbal na vrcholovej úrovni, stala sa kráľovnou krásy MISS TEEN USA, no jej cestu jej prekazila zákerná choroba. Jillian Williams sa však nevzdala, boj nad rakovinou vyhrala a aj napriek tomu, že ju pripravila o nohu, stále má veľké sny, ktoré je odhodlaná si splniť.

Len dvadsaťročná Jillian z Odemu v Texase mala veľké plány. Stala sa kráľovnou krásy v súťaži MISS TEEN USA a bola z nej aj talentovaná volejbalistka. Rakovina ju však pripravila o nohu. Jillian podstúpila najmodernejšiu operáciu kolena a členka a tak jej museli doktori amputovať strednú časť končatiny. 

Začalo to vo februári minulého roku, kedy jej lekári diagnostikovali takzvaný Ewingov syndróm. Je to obzvlášť agresívny druh rakoviny kostí. 

Jillian podstúpila operáciu, ktorá je zachránila život, no zároveň ju pripravila o nohu. Lekári však mysleli aj na jej budúcnosť. Spodnú časť nohy jej lekári otočili o 180 stupňov, aby mohla členok používať namiesto kolena. Nohu jej potom nahradili umelou protézou. 

Texasanka sa nevzdáva a aj napriek tejto život ohrozujúcej komplikácii sníva o tom, že bude svoju krajinu reprezentovať v paralympijskom volejbalovom tíme. "Mojím mottom je, že pokiaľ človek chce výnimočný život, musí byť výnimočný. Mám pocit, že to spĺňam. Prekonala som otočnú plastiku, boj s rakovinou a výnimočné je všetko, čo v živote robím," povedala Jellin pre Daily Mail.

Zdroj: noviny.sk/ Daily Mail

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:40 INOVUJME SLOVENSKO
12:50 Doktori II.
13:50 Doktori II.
12:40 Fórky, vtipky XXVII.
13:10 Simpsonovci XXV.
13:40 Simpsonovci XXV.
12:00 Dr. Dokonalý
13:00 Skorumpovaní poliši II.
13:55 Skorumpovaní poliši II.
12:30 Albert pozná prírodu najlepšie
12:55 Agi Bagi III.
13:15 Malý medvedík
11:25 O(d)puštění
12:55 Cesta za králem trollů
14:50 Herkules: Zrod legendy