Krásnu volejbalistku a miss pripravila rakovina o nohu, aj napriek tomu sa nevzdáva

Krásnu volejbalistku a miss pripravila rakovina o nohu, aj napriek tomu sa nevzdáva

TEXAS / Hrala volejbal na vrcholovej úrovni, stala sa kráľovnou krásy MISS TEEN USA, no jej cestu jej prekazila zákerná choroba. Jillian Williams sa však nevzdala, boj nad rakovinou vyhrala a aj napriek tomu, že ju pripravila o nohu, stále má veľké sny, ktoré je odhodlaná si splniť.

Len dvadsaťročná Jillian z Odemu v Texase mala veľké plány. Stala sa kráľovnou krásy v súťaži MISS TEEN USA a bola z nej aj talentovaná volejbalistka. Rakovina ju však pripravila o nohu. Jillian podstúpila najmodernejšiu operáciu kolena a členka a tak jej museli doktori amputovať strednú časť končatiny. 

Začalo to vo februári minulého roku, kedy jej lekári diagnostikovali takzvaný Ewingov syndróm. Je to obzvlášť agresívny druh rakoviny kostí. 

Jillian podstúpila operáciu, ktorá je zachránila život, no zároveň ju pripravila o nohu. Lekári však mysleli aj na jej budúcnosť. Spodnú časť nohy jej lekári otočili o 180 stupňov, aby mohla členok používať namiesto kolena. Nohu jej potom nahradili umelou protézou. 

Texasanka sa nevzdáva a aj napriek tejto život ohrozujúcej komplikácii sníva o tom, že bude svoju krajinu reprezentovať v paralympijskom volejbalovom tíme. "Mojím mottom je, že pokiaľ človek chce výnimočný život, musí byť výnimočný. Mám pocit, že to spĺňam. Prekonala som otočnú plastiku, boj s rakovinou a výnimočné je všetko, čo v živote robím," povedala Jellin pre Daily Mail.

Zdroj: noviny.sk/ Daily Mail

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:20 Čierny Blesk
16:30 Diabol nosí Pradu
19:00 Krimi
14:40 Dobrodruh
16:40 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
17:40 Extrémni žgrloši II.
15:25 INKOGNITO
16:30 POLICAJTI V AKCII
17:30 POLICAJTI V AKCII
15:40 Lovci drakov
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
14:45 Který je ten pravý?
16:35 Cvokař
18:25 Zlatý holky