Suverénni Škantárovci nedali nikomu šancu, na krku majú zlato
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: SITA
PRAHA / Čerství majstri Európy z nedávneho šampionátu vo Viedni bratranci Ladislav a Peter Škantárovci sa stali víťazmi nedeľňajšieho finále C2 na tretích pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v pražskej Troji.
Najlepší z predpoludňajšieho semifinále síce dostali dve trestné sekundy, napriek tomu potvrdili triumf zo slovinského Tacenu spred týždňa a pred poľským duom Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala mali v cieli viac ako dvojsekundový náskok.
Tretí skončili Luka Božič, Sašo Taljat zo Slovinska. Dvojičky Peter a Pavol Hochschornerovci nenastúpili na svoju semifinálovú jazdu.
Prelomili smolu
"Veľmi nás tento triumf teší. Prvýkrát sme na Svetovom pohári v Prahe získali medailu a hneď zlatú. Našťastie sme to zajazdili dobre, no nevyhli sme sa dvom trestným sekundám," povedal Ladislav Škantár.
"Konečne sme prelomili smolu, ktorá nás sprevádzala. Mali sme len jeden dotyk na siedmej bránke a v konečnom účtovaní nám to vyšlo," doplnil bratranca Peter Škantár.
Kaliská až šiesta
Slovenské kajakárky Elena Kaliská a Jana Dukátová sa vo finále K1 žien nedostali medzi trojicu najlepších. Obe Slovenky si na trati pripísali po dve trestné sekundy.
Jana Dukátová skončila štvrtá s odstupom 41 stotín sekundy za treťou Štěpánkou Hilgertovou, Elena Kaliská obsadila šiestu pozíciu. Z triumfu v K1 sa teší Nemka Ricarda Funková, ktorá na druhú priečku odsunula domácu Kateřinu Kudějovú.
Víťazku predpoludňajšieho semifinále Rakúšanku Corinnu Kuhnleovú klasifikovali až na siedmom mieste. V celkovom hodnotení Svetového pohára po troch pretekoch sú v C2 na prvom mieste Škantárovci, v K1 žien Dukátová. Svetový pohár pokračuje po vyše mesačnej pauze začiatkom augusta v španielskom Seu d´Urgell.