Skoro jasno
Bratislava
Fridrich
5.3.2024
Harčarik potil krv na ultra cyklomaratóne dlhom 1205 km. Skončil štvrtý!
Zdielať na

Harčarik potil krv na ultra cyklomaratóne dlhom 1205 km. Skončil štvrtý!

Zdroj: Marek Harčarík

BRATISLAVA / Cyklista Marek Harčarik sa počas ostatného víkendu umiestnil na 4. mieste s časom 47 hodín a 27 minút na slovinskom ultramaratóne, čo je zatiaľ najlepší výsledok, aký sa doposiaľ podarilo slovenským pretekárom na takomto extrémnom medzinárodnom podujatí získať.

Medzinárodné cyklo preteky DOS-RAS Extreme, ktoré sa konali v Slovinsku počas ostatného predĺženého víkendu 8. - 11.5, patria medzi jeden z najťažších ultramaratónov v Európe. Trasa, ktorá vedie popri slovinskej hranici, je dlhá 1205km a k jej extrémnej obtiažnosti prispieva aj celkové prevýšenie až cca 14 500 m. Pretek sa jazdí za plnej premávky, limit na dokončenie preteku je tri dni (72 hodín).

V Marekovej kategórii súťažilo 34 pretekárov

Preťažký pretek sa podarilo dokončiť len 22 z rôznych dôvodov (nehody, zdravotné ťažkosti). „Skúsenosť z podobného preteku je veľmi dôležitá najmä pre tím ľudí, ktorí tvoria doprovod," vraví Marek, ktorý absolvoval preteky aj minulý rok, kedy ako nováčik skončil na 9. mieste aj kvôli nedostatku skúseností sprievodného tímu.

Tento rok som sa od začiatku preteku necítil dobre, bojoval som sám so sebou a dokonca som zvažoval odstúpenie z preteku. Po dobrej masáži som sa opätovne naštartoval a šlo to omnoho lepšie," prezrádza detaily samotného preteku pre športnoviny.sk Marek. „Veľká vďaka patrí najmä úžasnému tímu, bez ktorého by som to nezvládol," hodnotí záverom.

Poradie na pretekoch DOS-RAS Extreme:

1. Joachim Ladler (Rakúsko) 44 hod., 11 min, 2. Alen Štucin (Slovinsko)          44 hod., 45 min, 3. Eduard Fuchs (Rakúsko)     46 hod., 39 min, 4. Marek Harčarik (SVK)    47 hod., 27 min

noviny.sk

Súvisiace články

Najčítanejšie