Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Obžaloba: Pistorius vedel, na koho strieľa!
Zdielať na

Obžaloba: Pistorius vedel, na koho strieľa!

PRETÓRIA / Streľbe v dome juhoafrického telesne postihnutého atléta Oscara Pistoriusa predchádzala hádka medzi ním a jeho obeťou - priateľkou Reevou Steenkampovou.

V tretí deň krížového výsluchu obžalovaného to na súde v Pretórii povedal hlavný prokurátor Gerrie Nel. Olympionik a paralympionik sedel v piatok na lavici svedkov piaty deň za sebou. Čeliť musel verzii udalostí, ako ich podala obžaloba.

"Stála za dverami toalety a rozprávala sa s vami, keď ste ju zastrelili," povedal Nel a hádku označil za jediný logický dôvod, prečo žena za dverami stála. "To nie je pravda," oponoval Pistorius držiac sa svojho príbehu o votrelcovi v dome. Vraj cez dvere kričal na domnelého zlodeja, na čo Nel odpovedal, že v tom prípade by Steenkampová vyšla von, nečakala by za dverami.

Pistorius dostal otázku, prečo sa pred útokom pištoľou nepresvedčil, kde sa zdržiava jeho priateľka a či je v poriadku. "Keby ste komunikovali s Reevou, mohli ste situáciu riešiť inak," pripomenul Nel. "Nebol na to čas," argumentoval obžalovaný.

Nel upozornil na ďalšiu nezrovnalosť vo výpovedi. Športovec s amputovanými dolnými končatinami tvrdil, že nepočul Reevu po prvom výstrele kričať, hoci zároveň uviedol, že mu po rane zvonilo v ušiach. "Vedeli ste, že za dverami je Reeva a vedome ste ju zastrelili," uzavrel Prokurátor. "To nie je pravda, pani sudkyňa," bránil sa Pistorius.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Súvisiace články

Najčítanejšie