Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Stoch po triumfe na strednom mostíku skolaboval
Zdielať na

Stoch po triumfe na strednom mostíku skolaboval

Zdroj: sita - Kamil Stoch po víťazstve

SOČI / Poľský hrdina Kamil Stoch, ktorý triumfoval na zimných olympijských hrách v Soči v skokoch na lyžiach na strednom mostíku, skolaboval krátko po slávnostnom ceremoniáli.

Pred príchodom na nedeľňajšiu nočnú tlačovú besedu upadol podľa poľských a nórskych médií na pár sekúnd do bezvedomia, keď spadol zo schodov. Veľmi rýchlo sa však spamätal a stretnutie s novinármi absolvoval bez viditeľnejších problémov.

Stoch po pretekoch priznal, že nevoľnosť pociťoval počas celej nedele. Ráno ho bolela hlava, žalúdok mu plával na vode a mal zvýšenú teplotu. Uvažoval aj o vynechaní pretekov. "Hovoril som si, či by nebolo lepšie doliečiť sa na preteky na veľkom mostíku," tvrdil Stoch. Podľa lekára poľskej výpravy bola nevoľnosť dôsledkom stresu z pretekov a nočný kolaps zasa vyplynul z vyčerpania. "Nepotreboval žiaden môj zásah. Do izby v olympijskej dedine prišiel po svojich a spokojne išiel spať," uviedol lekár Alexander Winiarski.

Stoch sa stal po Wojciechovi Fortunovi druhým poľským skokanom na lyžiach, ktorý vyhral olympijské preteky. Vlani sa stal majstrom sveta na veľkom mostíku.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Súvisiace články

Najčítanejšie