18°
Lesana
5.5.2024
MS: Dukátovej (31) zobrali bronz, smola Hochschornerovcov

PRAHA / Slovenská reprezentantka Jana Dukátová napokon nevybojovala bronzovú medailu v K1 žien na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Prahe.

Dukátová odsunutá z 3. miesta

Na kanáli v Troji ju v oficiálnych výsledkoch z tretej pozície odsunula Nemka Jasmin Schornbergová, keďže 30-ročnej Slovenke dodatočne prirátali dve trestné sekundy a namiesto štyroch ich mala napokon šesť. V nervóznych pretekoch triumfovali Francúzky. Zvíťazila Emilie Ferová a strieborná bola Nouria Newmanová. Dukátová práve v Prahe pred siedmimi rokmi sa stala majsterkou sveta.

Druhej Slovenke vo finále, veteránke Elene Kaliskej, jazda nevyšla. Po viacerých technických problémoch a s 8 trestnými sekundami obsadila dvojnásobná olympijská šampiónka predposlednú deviatu priečku. V elitnej desiatke sa predstavila aj tretia slovenská rodáčka Dana Mann-Beňušová, ktorá už v súčasnosti reprezentuje po svadbe USA. V revidovaných výsledkoch sa objavila na 5. mieste.

Vo finále C2 len Škantárovci, smola Hochschornerovcov

Len jedna slovenská deblovka postúpila do finále C2 mužov na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Prahe, ale napokon bola medailová. Ladislav a Peter Škantárovci si čistou jazdou bez trestných sekúnd vybojovali bronz, keď o 1,49 s zaostali za striebornými Čechmi Jaroslavom Volfom a Ondřejom Štěpánkom. Titul si vybojovali favorizovaní Briti David Florence a Richard Hounslow. V desaťčlennom finále chýbali trojnásobní olympijskí víťazi Peter a Pavol Hochschornerovci, ktorí skončili v semifinále až na 19. pozícii.

Výsledky - majstrovstvá sveta vo vodnom slalome v Prahe:

K1 ženy - finále: 1. Emilie Ferová (Fr.) 115,74 (4), 2. Nouria Newmanová (Fr.) 117,94 (6), 3. Jasmin Schornbergová (Nem.) 118,99 (4), 4. Jana Dukátová (SR) 119,95 (6), 5. Dana Mann-Beňušová (USA) 120,62 (6), 6.Marie-Zelia Lafontová (Fr.) 123,36 (6),...9. Elena Kaliská (SR) 134,57 (8).

C2 - finále: 1. David Florence, Richard Houslow (V. Brit.) 114,10 (0), 2. Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (ČR) 114,14 (2), 3. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 115,63 (0), 4. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (ČR) 116,56 (4), 5. Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala (Poľ.) 118,69 (6), 6. Ondřej Karlovský, Jakub Jáně (ČR) 121,90 (4).