Úspešný štvorkajak zabrzdila choroba Gábora Jakubíka
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
PIEŠŤANY / Štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin pod vedením trénera Felixa Masára sa v piatok nepredstavil na kilometrovej trati na domácom šampionáte pre zdravotné problémy Jakubíka.
"Gábor Jakubík prechladol, hoci veľmi chcel v Piešťanoch v K4 štartovať. Musí sa však predovšetkým vyliečiť, aby mohol čo najskôr naskočiť do prípravy. Rozhodli sme sa, že zostane doma," prezradil tréner Felix Masár.
"Viktor Demin bude štartovať v sobotu na 500 metrovej trati, Matej Michálek zasa v nedeľu na dvojstovkách. Marek Krajčovič dostal napokon tiež voľno. Na chlapcoch je od príchodu z Kanady cítiť mierna únava. Veríme, že počas nasledujúceho týždňa sa dostanú do pohody, pretože od 19. augusta začína posledná fáza prípravy na MS v Duisburgu. Týždeň strávime na sústredení v Piešťanoch, kde nájdeme výborné podmienky na tréning aj regeneráciu. Teraz ide hlavne o to, aby sme čo najlepšie vyladili formu na tretí vrchol sezóny, ktorý našich pretekárov čaká," dodal pre canoe.sk kouč majstrov sveta v kategórii do 23 rokov z kanadského Wellandu.
