Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Mike Tyson (46). Drogy, bitky, alkohol - verejné priznanie
Zdielať na

Mike Tyson (46). Drogy, bitky, alkohol - verejné priznanie

Už neútočí na uši, ale pre zmenu na bránice. Boxer Mike Tyson mnohých šokoval, keď sa o predstavil ako zabávač. A rúbe poriadne vysoko. Debutoval rovno na slávnom Broadwayi.

Sláva mu neprospela

"Úprimne vám rozpoviem, kto som, odkiaľ som a ako sa to všetko stalo," pozval 46-ročný Tyson nie len fanúšikov boxu.

Legenda športu bola synom prostitútky, otca nepoznal, údajne to bol pasák. Ako šestnásťročnému mu zomrela matka a zdalo sa, že ho čaká život kriminálnika. Vtedy mu pomohol tréner boxu Cus d'Amato, ktorý spoznal jeho talent.

Už ako 20-ročný sa stal v roku 1986 najmladším majstrom sveta v superťažkej hmotnosti vo všetkých troch najprestížnejších organizáciách WBC, WBA a IBF. Sláva mu ale neprospela.

Väzenie, napadnutie, drogy...

"Železný Mike" sedel vo väzení za znásilnenie, napadnutie, šoférovanie pod vplyvom drog, na krku mal aj ďalšie desiatky škandálov po celom svete. V jednom zo súbojov o titul majstra sveta odhryzol svojmu súperovi a krajanovi Evanderovi Holyfieldovi kus ucha. Po sérii neúspešných návratov ukončil v roku 2004 kariéru s bilanciou 50 víťazstiev, z toho 44 K.O. a šesť prehier.

Vlani sa stal po ôsmy raz otcom, jeho potomkovia majú až sedem rôznych matiek. Jedna z jeho dcér Exodus v roku 2009 zomrela za tragických okolností. "Chce to odvahu vstúpiť do ringu, ale aj postaviť sa na divadelné dosky si vyžaduje guráž," uviedol režisér Lee.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

SITA/AP

Súvisiace články

Najčítanejšie