Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Strata pamäti! Alonso sa po havárii zobudil v roku 1995
Zdielať na

Strata pamäti! Alonso sa po havárii zobudil v roku 1995

LONDÝN / Pilot formuly 1 Fernando Alonso sa po nedávnej nehode pri testoch na okruhu v Barcelone zobudil v roku 1995.

Britský Mirror s odvolaním sa na španielsky denník El País uviedol, že 33-ročný Alonso si po precitnutí z bezvedomia nepamätal posledných dvadsať rokov svojho života. Na otázky lekárov v nemocnici v katalánskej metropole - kto je, čím sa živí a čím by sa chcel stať v budúcnosti - údajne odpovedal:

"Som Fernando, jazdím na motokárach a chcem sa stať pilotom formuly 1." Rodák z Ovieda v tom prípade nevedel o svojom debute v najprestížnejšom motoristickom seriáli v roku 2001 v kokpite Minardi, o dvoch tituloch majstra sveta F1 s Renaultom, ani o štyroch triumfoch obľúbeného klubu Real Madrid v Lige majstrov v tomto období. V roku 1995 navštevoval 13-ročný Fernando Alonso školu v Oviede, jeho otec mu ešte ako 3-ročnému postavil prvú motokáru.

Zamestnávateľ španielskeho pilota McLaren vo štvrtok odmietol komentovať zdravotný stav hviezdneho jazdca. "Deň po nehode sme zverejnili stanovisko, ktoré malo vyvrátiť mediálne dohady, že nehodu spôsobil zlý technický stav vozidla. O medicínskych záležitostiach nebude informovať McLaren, o Fernanda sa starajú tí najpovolanejší - lekári. Prezradiť môžeme jedine, že je na tom čoraz lepšie a čoskoro ho uvidíme opäť v top forme. Chápeme dopyt médií po ďalších informáciách, no zostávajúce otázky musia zodpovedať lekári, nie personál F1," priniesol mirror.co.uk stanovisko stajne McLaren.

Súvisiace články