Zatiahnuté
Bratislava
Alfonz
28.1.2023
Neurológovia majú obavy o Schumacherovo zdravie
Zdielať na

Neurológovia majú obavy o Schumacherovo zdravie

GRENOBLE / Dva mesiace po tom, ako Michaela Schumachera uložili po nehode do umelého spánku, neurológovia vyjadrili obavy o úplné zotavenie sedemnásobného majstra sveta vo formule 1.

Stav 45-ročného niekdajšieho pilota sa v kóme stabilizoval a lekári v nemocnici vo francúzskom Grenobli začali koncom januára s pozvoľným prebúdzaním.

"Skutočnosť, že Michael sa ešte neprebudil, znamená, že zranenie bolo veľmi vážne a úplné uzdravenie je nepravdepodobné. Neveští to nič dobré. Ak nezačnete dostávať žiadne pozitívne signály, situácia začne byť znepokojujúca," citoval portál cbc.ca profesora neurochirurgie na univerzite v Oxforde Tipua Aziza, ktorý nie je zaangažovaný do Schumacherovej liečby.

"Asi 90 percent pacientov sa zotaví do 12 mesiacov, takže je ešte skoro niečo hodnotiť a zvažovať. Čím dlhšie je niekto v kóme, tým náročnejší bude proces uzdravovania," myslí si Anthony Strong, penzionovaný šéf neurochirurgie na ústave King's College v Londýne. "Michael je stále v stave preberania, tento proces môže trvať dlho," informovala v piatok prostredníctvom e-mailu Schumacherova agentka Sabine Kehmová.

"Schumi" spadol 29. decembra minulého roka pri lyžovačke s priateľmi vo francúzskom stredisku Méribel tak nešťastne, že narazil hlavou do skaly a odvtedy ho lekári v nemocnici v Grenobli po dvoch operáciách mozgu udržovali v umelom spánku. Za Schumacherovu nehodu nebude nik trestne stíhaný. Prokurátor vo francúzskom olympijskom Albertville konštatoval, že nebolo zistené žiadne cudzie zavinenie.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

sita

Súvisiace články