Zatiahnuté
Bratislava
Alfonz
28.1.2023
Schumacher nešiel rýchlo, chcel pomôcť priateľovi
Zdielať na

Schumacher nešiel rýchlo, chcel pomôcť priateľovi

GRENOBLE / Sedemnásobný majster sveta vo formule 1 Michael Schumacher trávi 45. narodeniny v kóme v stabilizovanom, a stále kritickom stave, ale jeho najbližší veria, že zabojuje a neprehrá zápas s následkami vážneho úrazu hlavy z lyžovačky.

Zatiaľ čo francúzske úrady začali vyšetrovať okolnosti jeho nedeľňajšej nehody a pracujú s verziou vysokej rýchlosti, rodina prijíma prejavy podpory od fanúšikov z celého sveta.

"Radi by sme sa poďakovali ľuďom zo všetkých kútov planéty, ktorí nám vyjadrili svoje sympatie a posielajú pozdravy so želaním skorého vyzdravenia. Spoliehame sa na to, že Michael je veľký bojovník a nikdy by sa nevzdal," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení.

Vo štvrtok navštívil pacienta v Grenobli aj prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt, ktorý bol šéfom tímu Ferrari v čase najväčšej Nemcovej slávy.

Schumacher údajne lyžoval vo francúzskych Alpách mimo vyznačenej trate a hlavou narazil do skaly, na hlave mal prilbu, ktorá zabránila najhoršiemu. Podľa rodinnej hovorkyne Sabine Kehmovej nebola príčinou nehody vysoká rýchlosť.

"Vyzerá to tak, že v zákrute narazil na skalu. Bola to séria nepriaznivých okolností. Nešiel rýchlo, pretože pomáhal priateľovi, ktorý spadol," tvrdí Kehmová. Schumacher bol na svahu spolu so 14-ročným synom Mickom a skupinou priateľov.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Súvisiace články