24°
29.4.2024
Pole position na VC Malajzie pre lídra Lorenza

Zdroj: sita, Jorge Lorenzo

Priebežný líder celkového hodnotenia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov Jorge Lorenzo si v sobotu vybojoval pole position pred Veľkou cenou Malajzie.

Dvadsaťpäťročný Španiel dosiahol v kvalifikácii rekordný čas 2:00,334 min, keď prekonal kvalifikačný výkon Valentina Rossiho z roku 2009 (2:00,518). "V poslednom kole kvalifikácie som chcel na nových pneumatikách stanoviť nový čas na kolo. Som na veľmi dobrej pozícii, ale potrebujeme nastaviť motocykel na preteky," povedal Lorenzo po kvalifikácii.

Lorenzov najväčší konkurent v boji o titul svetového šampióna krajan Dani Pedrosa vyštartuje z druhého miesta, keď zaostal o 194 tisícin sekundy. "Bolo veľmi teplo a cítil som veľa vibrácii, čo mi sťažilo jazdu. Dúfam, že v nedeľu to bude lepšie," uviedol

Tretie miesto obsadil Talian Andrea Dovizioso a úradujúci majster sveta Austrálčan Casey Stoner si vybojoval na štarte štvrtú pozíciu. "Odviedli sme dobrú prácu, dúfame, že takéto suché počasie vydrží až do pretekov," dodal Dovizioso.

Výsledky - VC Malajzie - kvalifikácia:

1. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 2:00,334 min, 2. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +0,194 s, 3. Andrea Dovizioso (Tal.) Yamaha +0,233, 4. Casey Stoner (Aus.) Honda +0,477, 5. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha +0,844, 6. Ben Spies (USA) Yamaha +0,851, 7. Héctor Barberá (Šp.) Ducati +0,960, 8. Stefan Bradl (Nem.) Honda +1,157, 9. Nicky Hayden (USA) Ducati +1,192, 10. Álvaro Bautista (Šp.) Honda +1,306