VIDEO: Posledná rozlúčka s hokejovými hviezdami Lokomotivu...

VIDEO: Posledná rozlúčka s hokejovými hviezdami Lokomotivu...

Štáb Joj-ky priamo v ruskej Jaroslavli zisťuje najnovšie informácie o tragickom páde lietadla s klubom Lokomotív. Ráno sa tu začal smútočný obrad za zosnulými hokejistami miestneho klubu. V hale sa mohli s hráčmi rozlúčiť najprv ich príbuzní a neskôr sa na pietnu akciu dostala aj verejnosť.

Jednou zo 43 obetí, ktoré zahynuli pri havári Jaku-42 bol bývalý kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Pavol Demitra. Aj s ním sa lúčia tisíce fanúšikov. Rozlúčka prebehla formou tichej spomienky. Rodinna, priatelia či fanúšikovia kládli k rakvám s fotografiami hokejistov kvety.

Smútočnému obradu predchádzala omša v jaroslavľskom Uspenskom chráme. Potom previezli rakvy s hokejistami do haly Lokomotivu. Po smútočnom stretnutí budú pohreby na Leontjevskom cintoríne. Práve tu by mali v blízkej dobe na pamiatku pasažierov a posádky Jaku-42 postaviť pamätník.

Fanúšikovia ich milovali

K štadiónu Lokomotívu stále prichádzajú fanúšikovia, aby si uctili hokejové hviezdy. Hrdinov oplakávajú a modlia sa za nich. Rusi chodia k štadiónu zapáliť sviečku aj za nášho Paľa Demitru. Zhodujú sa, že bol nielen dobrý hráč, ale aj človek. 

Vedenie klubu Slovákom odkazuje: "ODPUSTITE NÁM"

Členovia vedenia hokejové tímu, ktorý v osudný deň neleteli, majú výčitky svedomia. Hovorca klubu: "Odpustite nám, že sme neochránili Paľa Demitru, nech mu je zem ľahká." V aréne Lokomotívu prebieha s Paľom zosnulými hráčmi posledná rozlúčka.

Pohľad na Paľovu hokejku mrazil...

Dostali sme sa aj do šatne, kde sa náš hokejový kráľ prezliekal a pripravoval na zápasy. Pri vstupe do nej sme sa nevyhli návalu silných emócií. Zostala tu po ňom len jeho hokejka... Pozrite si FOTOGALÉRIU.


Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ, SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 NOVINY
18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:50 Rýchla rota Chipa a Dala
18:15 Dovidenia, stará mama ! II.
19:00 Profesionáli
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
19:00 Kuriér
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď III.
18:10 Požiarnik Sam X.
16:40 Cesta za snem
18:25 Prázdniny za všechny prachy
20:15 Red 2