VIDEO: Posledná rozlúčka s hokejovými hviezdami Lokomotivu...

VIDEO: Posledná rozlúčka s hokejovými hviezdami Lokomotivu...

Štáb Joj-ky priamo v ruskej Jaroslavli zisťuje najnovšie informácie o tragickom páde lietadla s klubom Lokomotív. Ráno sa tu začal smútočný obrad za zosnulými hokejistami miestneho klubu. V hale sa mohli s hráčmi rozlúčiť najprv ich príbuzní a neskôr sa na pietnu akciu dostala aj verejnosť.

Jednou zo 43 obetí, ktoré zahynuli pri havári Jaku-42 bol bývalý kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Pavol Demitra. Aj s ním sa lúčia tisíce fanúšikov. Rozlúčka prebehla formou tichej spomienky. Rodinna, priatelia či fanúšikovia kládli k rakvám s fotografiami hokejistov kvety.

Smútočnému obradu predchádzala omša v jaroslavľskom Uspenskom chráme. Potom previezli rakvy s hokejistami do haly Lokomotivu. Po smútočnom stretnutí budú pohreby na Leontjevskom cintoríne. Práve tu by mali v blízkej dobe na pamiatku pasažierov a posádky Jaku-42 postaviť pamätník.

Fanúšikovia ich milovali

K štadiónu Lokomotívu stále prichádzajú fanúšikovia, aby si uctili hokejové hviezdy. Hrdinov oplakávajú a modlia sa za nich. Rusi chodia k štadiónu zapáliť sviečku aj za nášho Paľa Demitru. Zhodujú sa, že bol nielen dobrý hráč, ale aj človek. 

Vedenie klubu Slovákom odkazuje: "ODPUSTITE NÁM"

Členovia vedenia hokejové tímu, ktorý v osudný deň neleteli, majú výčitky svedomia. Hovorca klubu: "Odpustite nám, že sme neochránili Paľa Demitru, nech mu je zem ľahká." V aréne Lokomotívu prebieha s Paľom zosnulými hráčmi posledná rozlúčka.

Pohľad na Paľovu hokejku mrazil...

Dostali sme sa aj do šatne, kde sa náš hokejový kráľ prezliekal a pripravoval na zápasy. Pri vstupe do nej sme sa nevyhli návalu silných emócií. Zostala tu po ňom len jeho hokejka... Pozrite si FOTOGALÉRIU.


Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ, SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 V SIEDMOM NEBI
22:40 Pí a jeho život
01:25 Nehanební bastardi
20:45 Profesionál
22:45 Vodičák
22:45 POČASIE S TIPOSOM
22:00 Hawaii 5.0 VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
23:15 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:20 Požiarnik Sam X.
22:35 Zabi nudu! II.
21:55 Suburbicon: Temné předměstí
23:50 Bohové Egypta
01:50 Coriolanus