Viac čistých kont v aktuálnej sezóne ako Budaj nemá nikto

Viac čistých kont v aktuálnej sezóne ako Budaj nemá nikto

LOS ANGELES / Viac čistých kont než Peter Budaj nedosiahol v tejto sezóne Národnej hokejovej ligy nijaký iný brankár. Iba hviezda Washingtonu Braden Holtby ich má na konte rovnako - pol tucta.

Tridsaťštyriročný Slovák zaznamenal šiesty shutout v ročníku v stredajšom zápase proti Coloradu, v ktorom zlikvidoval všetkých dvadsaťdva príležitostí súpera. Víťazstvo 5:0 bolo v poradí už dvadsiate štvrté pre banskobystrického rodáka v NHL 2016/2017, v ktorej iba zaskakuje za dlhodobo zranenú tímovú jednotku Jonathana Quicka.

"Hrať tu pre mňa znamená viac, než si dokážem predstaviť. Užívam si to, som z toho všetkého nadšený," zopakoval po vydarenom zápase Budaj. "Chlapci predo mnou hrajú dobre. Naše víťazstvá sú dielom kolektívneho úsilia, máme výborné presilovky aj oslabenia, práve tieto špecifické formácie robia rozdiely. Každé striedanie idú hráči naplno. Dnes sme v úvode rýchlo získali náskok a nepustili sme ho z rúk. Som šťastný a vďačný, že môžem byť toho celého súčasťou. Dúfam, že zostanem zdravý."

Keďže to Anžemu Kopitarovi ani Mariánovi Gáboríkovi, aj keď Slovák dal v stredu už v 47. sekunde víťazný gól zápasu, strelecky zatiaľ veľmi nesype a ďalší elitný útočník Tyler Toffoli je zranený, najväčšia ťarcha zodpovednosti za výsledky "kráľov" na opačnom konci ľadu leží na pleciach Jeffa Cartera. Proti Coloradu autor dvoch presných zásahov má na konte celkovo už 26 gólov a medzi všetkými kanoniermi NHL je druhý za Sidneym Crosbym (28). "Znamená pre nás veľa," hovorí o 32-ročnom kanadskom spoluhráčovi Budaj. "Je silný, vie, kde je puk a zachováva si pokoj. Nepanikári, má kopec skúseností, veď získal dva Stanley Cupy. Už aj ostatní chlapci sa strelecky prebúdzajú, ale bez neho by sme neboli tam, kde sme teraz. Skvelý líder s výbornou strelou, v súčasnosti je našou najväčšou ofenzívnou hrozbou."

Budaj je lídrom ligy v počte shutoutov, s priemerom iba 2,01 inkasovaného gólu mu v rebríčkoch patrí 4. priečka, v počte víťazstiev je siedmy (24) a v úspešnosti zásahov dvanásty (92,2 %). Má ju nachlp rovnakú ako napríklad superhviezdny Kanaďan Carey Price z Montrealu. Los Angeles po štyroch víťazstvách v sérii je na 7. priečke v Západnej konferencii a mieri na štyri zápasy za súpermi; odštartuje v sobotu vo Philadelphii. "Je skvelé lúčiť sa pred tripom víťazne s domácim ľadom. Všemožne sa snažíme pozbierať čo najviac bodov. Je to pre nás mimoriadne dôležité, lebo pohľad do tabuľky prezrádza, že je to tam veľmi tesné a všetci akoby len víťazili," skonštatoval Peter Budaj. Vyjadrenia pochádzajú z webu nhl.com a LA Kings.

Zdroj: sita, youtube

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:35 Zrodenie Planéty opíc
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
13:50 Rozum v hrsti
15:10 INKOGNITO
16:10 INKOGNITO
14:25 Klamári II.
15:20 Klamári II.
16:10 Áno, šéfe USA II.
14:25 Sníček
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
12:55 Skoro dospělá
14:40 Jasmíniny slzy
16:30 Red Dog - psí legenda