Florián
4.5.2024
Krvavá nakladačka. Nurse nechal dobitého Poláka ležať na zemi

EDMONTON / Čech Roman Polák nemal svoj deň, keby vedel, čo ho čaká, zrejme by ani nenastúpil.

Olejári z Edmontonu chceli doma vyhrať, ich plány im ale hosťujúci hokejisti zo San Jose začali naburávať už v trvej tretine. Couture po prihrávke Nieta poslal "žralokov" do vedenia už v druhej minúte, rovnaký hráč zvýšil ešte pred prvou prestávkou na 2:0, keď mu tentokrát nabíjal Burns. V druhej časti hry sa viac bojovalo, nešťastná pre domácich bola 35.minúta, kedy Pavelski definitívne umlčal domáce publikum.

Frustrácia domácich sa stupňovala každou minútou v poslednej tretine, všetko vyvrcholilo, keď si iba dvadsaťjedenročný obranca Darnell Nurse počkal pri striedačke na Romana Poláka a naložil mu poriadnu nakladačku.