14°
29.4.2024
Gól a asistencia Cháru pri prehre Bostonu na ľade Calgary

NEW YORK / V sobotňajších dueloch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov bodovo presadil iba kapitán Bostonu Zdeno Chára, no ani jeden gól a asistencia nestačili Bruins na víťazstvo na ľade Calgary.

Slovenský obranca sa prihrávkou podieľal na presnom zásahu Beleskey na 1:2 z pohľadu hostí, v 23. min potom vyrovnal na 3:3 svojim piatym gólom v aktuálnej sezóne profiligy. Dovedna má na svojom konte už 14 kanadských bodov. Bostonu prehral v Calgary 4:5 po predĺžení.

Edmonton beka Andreja Sekeru v domácom prostredí zdolal Dallas 2:1 po predĺžení, slovenský obranca odohral takmer 24 minút a mal 4 strelecké pokusy. Pri triumfe NY Islanders nad St. Louis 2:1 po samostatných nájazdoch nechytal Jaroslav Halák, šancu v domácej bránke dostal Nemec Thomas Greiss.

Zaujímavosťou piatkových výsledkov je, že v riadnom hracom čase sa o víťazovi rozhodlo iba v dvoch dueloch a ďalších päť súbojov sa muselo predlžovať.

Výsledky duelov zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo - Arizona 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Góly: 28. Reinhart (Ristolainen, Gorges), 34. McGinn (Eichel, Colaiacovo), 43. E. Kane (Girgensons), 52. M. Foligno (Deslauriers, Legwand), 60. E. Kane (Franson, O'Reilly) - 15. Domi (Hanzal, S. Elliott), 47. Domi

Columbus - Florida 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. Chaput (Bodnarchuk, G. Campbell) - 22. Trocheck (B. Campbell, Kampfer), rozhodujúci sam. nájazd Barkov

New Jersey - Philadelphia 3:4 po predĺžení
(1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 7. Matteau, 42. Palmieri (Eliáš, Cammalleri), 59. Cammalleri (Stempniak, Kennedy) - 10. Simmonds (Voráček, C. Giroux), 28. C. Giroux (Voráček, Gostisbehere), 50. Bellemare (VandeVelde, J. Medvedev), 64. Matt Read (Del Zotto)

New York Islanders - St. Louis 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 47. Grabovskij (Strome, Kuľomin), rozhodujúci sam. nájazd Nielsen - 20. Shattenkirk (Tarasenko, Stastny)
Jaroslav Halák (NY Islanders) nechytal

Calgary - Boston 5:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 1. Gaudreau (D: Jones), 16. Giordano (Brodie, Gaudreau), 22. Gaudreau (Hudler, Wideman), 60. Hudler (Monahan, Colborne), 64. Gaudreau (Hamilton, Brodie) - 18. Beleskey (CHÁRA, L. Eriksson), 22. Marchand (Connolly, Trotman), 23. CHÁRA (Beleskey, Eriksson), 59. Marchand
Zdeno Chára (Boston) 24:37 min, 1+1, 2 trestné minúty, 4 strely

Edmonton - Dallas 2:1 po predĺžení
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 15. T. Hall, 61. Eberle (Draisaitl) - 39. Janmark (Oleksiak, Fiddler)
Andrej Sekera (Edmonton) 23:44 min, 4 strely

Anaheim - San Jose 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 43. Santorelli (N. Thompson, Ch. Stewart)