17°
Gertrúda
19.5.2024
Tri body a ako bonus zázračný Laco. Hokejka ako kúzelnícka palička!

MINSK / Konečne! Bomba, super, paráda! Slovenskí hokejoví reprezentanti svoj štvrtý zápas na svetovom šampionáte v Bielorusku proti Nórsku vyhrali 5:2 a v našej hokejovej republike je hneď lepšia nálada... A hoci sa zvykne hovoriť najmä o strelcoch gólov, my musíme ospevovať brankára Jána Laca!

S Nórmi sme v prvej tretine síce viedli 1:0 aj 2:1, no severania dokázali zakaždým vyrovnať a - mohlo byť ešte oveľa horšie!

Keď je Laco v bráne....

Necelých päť minút pred koncom prvej časti hry totiž mal náš súper za stavu 2:2 k dispozícii presilovku a len vďaka neskutočnému zákroku gólmana Jána Laca sme neprehrávali. Po strele od modrej sa totiž od jeho betónov odrazil puk priamo pred číhajúceho Trygga a ten mal pred sebou v podstate prázdnu bránu. Po dorážke bekhendom sa už prakticky tešil z gólu, ale Laco ho vychytal zásahom z ríše sci-fi... Po strele sa vrhol ako tiger a puku, ktorý letel vzduchom, zabránil preniknúť do siete svojou kúzelníckou hokejkou!!! Bonus k trom bodom ako vyšitý!