13°
Galina
3.5.2024
Nádherná gólová ekvilibristika Granlunda! Rozhodol v predĺžení

MINNESOTA / Na 1:2 znížila v Západnej konferencii aj Minnesota zásluhou triumfu 1:0 po predĺžení nad Coloradom.

Domáci zasypali hosťujúceho gólmana Semiona Varlamova 46 strelami, ale ujala sa až tá zo šiestej minúty predĺženia, keď sa individuálnou ekvilibristikou zaskvel Mikael Granlund. Po vyhratom súboji s Janom Hejdom pri mantineli si to 22-ročný Fín namieril priamo pred bránku, obišiel obrancu aj brankára a strelou do prázdnej bránky rozhodol.

"Našiel som si cestičku a napokon to parádne vyšlo," komentoval Granlund. "Svojou šikovnosťou má na to, aby sa dostával cez obranné hradby súpera a šiel s pukom až do siete. Jeden takýto pokus mu teraz vyšiel," pochválil Granlunda spoluhráč Zach Parise.