V Minsku bez Kopeckého. MS by boli veľkým hazardom

V Minsku bez Kopeckého. MS by boli veľkým hazardom Zdroj: sita, Tomáš Kopecký v drese Slovenska
BRATISLAVA / Hokejový útočník Tomáš Kopecký z Floridy Panthers už pred mesiacom avizoval, že februárový súboj na olympijskom turnaji v Soči bol asi jeho posledný v sezóne.

Stop mu vystavil otras mozgu. Od duelu so Slovincami neodohral Kopecký ani jeden súťažný zápas a nepomôže ani slovenskej reprezentácii na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku.

"Od polovice februára som neodohral ani jeden zápas, chýba mi prax. Bol by to veľký hazard aj s mojím zdravím, keby som išiel na šampionát. Hocijaký náraz by mohol znamenať koniec kariéry a ešte túžim hrať nejakú sezónu. Musím sa dať úplne dohromady," povedal v rozhovore pre svoj oficiálny facebookový profil Tomáš Kopecký.

Z hry ho vyradil Slovinec Sabahudin Kovačevič

Ten trafil hráča Floridy lakťom do hlavy a potom ho ešte priľahol a korčuľou zasiahol Aleš Kranjc. Kopecký už v závere základnej časti NHL trénoval so spoluhráčmi z Panthers. "Snažím sa postupne záťaž stupňovať, aby som zistil, či sa ešte neobjavia nejaké príznaky. Zatiaľ je to v pohode a budem naďalej trénovať, aby som sa čo najlepšie pripravil na nový ročník a telo bolo stopercentne fit," doplnil Kopecký, ktorý ešte plánuje zotrvať z rodinných dôvodov na Floride a potom sa v priebehu júna vráti na Slovensko.

Panthers súťažná sezóna nevyšla podľa predstáv, mužstvo skončilo ďaleko od play-off. Tridsaťdvaročný krídelník má za sebou jeden z horších ročníkov v NHL. V 49 stretnutiach strelil štyri góly a pridal osem asistencií. Vlani mal v 47 dueloch bilanciu 15+12. "Od začiatku sa nedarilo podľa predstáv klubu ani mne. V úvode som sa trápil, postupne som sa potom do toho dostal, ale následne ma pribrzdili zranenia. Ani po bodovej stránke mi to nešlo. Treba túto sezónu hodiť za hlavu a myslieť na novú," doplnil pre svoju prezentáciu na Facebooku Tomáš Kopecký.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 NOVINY
18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:20 Simpsonovci XIX.
17:50 Rýchla rota Chipa a Dala
18:15 Dovidenia, stará mama ! II.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
19:00 Kuriér
17:25 Krtko
17:40 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
16:40 Cesta za snem
18:25 Prázdniny za všechny prachy
20:15 Red 2