22°
Gertrúda
19.5.2024
VIDEO. Ďakujem pekne za taký debut! Fín Hagman si dal vlastný gól!

BERN / 34-ročný fínsky útočník Niklas Hagman zažil vo svojej bohatej kariére už všeličo, no to, čo sa mu prihodilo počas jeho premiéry v drese švajčiarskeho Fribourgu, ešte veru nie. Uviedol sa v ňom totiž vlastným gólom!

Skúsený bývalý hráč Toronta, Calgary, Dallasu, Floridy, či Anaheimu, ktorý odohral v NHL takmer 800 zápasov, si prežil svoju čiernu chvíľku v 49. minúte duelu s Zugom.

Prihrávka od únavy...

Vtedy rozhodca avizoval vylúčenie domáceho hráča Zugu Suriho a brankár Fribourgu Benjamin Conz vykorčuľoval na svoju striedačku. Hagman prihrával na modrú čiaru obrancovi, ktorému prudký puk preskočil hokejku a k zdeseniu hostí sa dokĺzal až do ich opustenej brány! Bol to zásah na 3:3... "Bol som už trochu unavený, a tak som prihrával obrancovi, aby mohol ohroziť gólmana súpera," opisoval nešťastný moment Hagman. Smútiť napokon príliš nemusel, jeho tím vyhral 5:4 po predĺžení.