14°
25.4.2024
VIDEO. Chárov gól Buffalu, Tatar druhou hviezdou

MONTREAL / Slovenského hokejistu Tomáša Tatara z Detroitu vyhlásili v stredajšom zápase zámorskej NHL na ľade Montrealu za jeho druhú hviezdu.

Pri výhre Red Wings 2:1 po predĺžení síce nebodoval, ale prezentoval sa kvalitným výkonom. Na ľade strávil 17:22 min, počas ktorých štyrikrát ohrozil Petra Budaja v bránke Montrealu. V predĺžení putoval na trestnú lavicu za hákovanie P.K. Subbana, ktorý pád prifilmoval a rovnako dostal dvojminútový trest. O výhre Detroitu rozhodol v čase 64:32 min pätnástym gólom v sezóne Gustav Nyquist, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránkou po závare po strele Dannyho DeKeysera a teči Johana Franzéna. Banskobystričan Budaj mal v zápase 28 úspešných zákrokov. Raz ho ohrozil aj Tomáš Jurčo. Detroit mohol vyhrať už v riadnom hracom čase, domáci Brian Gionta sa presadil 29 sekúnd pred jeho uplynutím.

Buffalo vyhralo aj druhý domáci zápas po olympijskej prestávke. Boston ešte 43 sekúnd pred koncom III. tretiny viedol 4:3, ale potom vyrovnal Matt Moulson a v 22. sekunde predĺženia rozhodol o výhre Sabres Matt D´Agostini. Zdeno Chára strelil v drese Bruins štrnásty gól v sezóne, keď sa presadil vďaka dôrazu pred bránkou. V stretnutí odohral 24 minút a päťkrát ohrozil domácu bránku.

Po prestávke predviedli výborný ofenzívny výkon hráči Los Angeles a na ľade Colorada vyhrali 6:4. Domácim nestačilo vedenie 4:2, od 36. min sa už nepresadili. Z dvoch presných zásahov a asistencie sa tešil Anže Kopitar.

Jaroslava Haláka v bránke St. Louis prekonal z hráčov Vancouveru iba Jannik Hansen, domácim Canucks to však stačilo na výhru 1:0. Halák mal 34 úspešných zákrokov.

Výsledky stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo - Boston 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 4. Girgensons (Flynn, McBain), 27. Myers (Hodgson, Ehrhoff), 30. Flynn (Leino, McBain), 60. Moulson (Girgensons, Leino), 61. D´Agostini - 11. Kelly (Söderberg, Bartkowski), 32. CHÁRA (Lucic, Krug), 38. Marchand (R. Smith), 50. Lucic (Krug, Iginla)
Zdeno Chára (Boston) odohral 24:09 min, strelil 1 gól, mal 5 striel, 1 mínusový bod.

Montreal - Detroit 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. B. Gionta (Briere, A. Markov) - 15. Bertuzzi (Franzén, Alfredsson), 65. Nyquist (Franzén, Dekeyser)
Peter Budaj (Montreal) mal 28 úspešných zákrokov, Tomáš Tatar odohral 17:22 min, mal 4 strely, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 14:17 min, mal 1 strelu a 1 mínusový bod.

Colorado - Los Angeles 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)
Góly: 12. R. O´Reilly (Holden, J. McGinn), 17. Parenteau (Duchene), 29. J. McGinn (R. O´Reilly, Duchene), 36. Benoit (MacKinnon, P. Stastny) - 6. Regehr (Kopitar, Toffoli), 21. Stoll (D. Brown, D. King), 37. Kopitar (Justin Williams, Vojnov), 39. J. Carter (M. Richards, M. Greene), 44. Kopitar (J. Carter, Toffoli), 60. Justin Williams (Doughty)

Vancouver - St. Louis 1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 52. Hansen (Sestito)