16°
Svetozár
16.5.2024
VIDEO. Aha, aké nožničky! Ale strihol ich hokejový brankár...

CALGARY / To bol zákrok, ktorý sa veru len tak nevidí! Na svedomí ho má švajčiarsky brankár hokejistov Calgary Reto Berra. V prvej tretine domáceho zápasu s Columbusom zabránil gólu štýlom, po ktorom diváci šaleli!

Berrova paráda sa zrodila už v 7. minúte zápasu za bezgólového stavu. "Modrokabátnici", hrajúci bez zraneného Mariána Gáboríka, mali k dispozícii presilovú hru.

Tomu sa povie zmarená radosť...

Johansen počas nej našiel krásnou diagonálnou prihrávkou obrancu Johnsona a ten urobil všetko tak, ako mal. Vystrelil pod brvno poloodkrytej brány a už-už sa chystal na oslavy gólu. Švajčiar medzi žrďami Calgary mu ale radosť nedoprial po nevídanej akrobacii. Zákrokom pripomínajúcim nožničky futbalových útočníkov totiž puk letiaci do siete zo vzduchu odkopol! Aj vďaka tomu získali Flames po prehre 1:2 po predĺžení aspoň bod.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.