Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Nohejbalista Breznaník zostrelil krásnymi gólmi Spartu
Zdielať na

Nohejbalista Breznaník zostrelil krásnymi gólmi Spartu

Najväčším prekvapením 10. kola českej futbalovej Gambrinus ligy 2011/2012 je sobotňajšie víťazstvo Slovana Liberec na pôde lídra Sparty Praha v pomere 3:0.

Dvoma gólmi sa o to postaral slovenský krídelník Michal Breznaník, ktorý v 8. minúte krásnou strelou cez hlavu chrbtom k bráne otvoril skóre a v 64. minúte uzavrel rybičkou účet stretnutia po vskutku parádnej akcii.

"Verili sme si. Do Prahy sme cestovali po tri body, ale rozhodne sme nečakali takýto priebeh," povedal bývalý hráč Slovana Bratislava a Podbrezovej. Breznaník dosiahol svoj prvý gól stojac chrbtom k bránke, keď center zo strany zasiahol nohou a lopta napokon skončila v sieti. "Bola to náhoda a navyše som strieľal slabšou pravačkou. Nič iné mi však nezostávalo, bol som ešte pred loptou. Musím si pozrieť záznam, sám som ten gól nevidel. Všimol som si, že spoluhráči oslavujú, a tak som sa pridal," uviedol rodák z Revúcej.

"Má obdivuhodný kĺbový rozsah," komentoval Breznaníkove schopnosti tréner Liberca Jaroslav Šilhavý. "Nie je sa však čomu čudovať, nohu dokáže dvihnúť tak vysoko preto, lebo na Slovensku hral dlho nohejbal," povedal už dávnejšie Breznaníkov spoluhráč Jiří Štajner.

Hetrik z toho síce nebol, ale nebolo čo ľutovať

Pred druhým gólom Michala Breznaníka odviedol gro práce obranca Gebre Selassie, ktorý z pravej strany odcentroval a Slovák, podľa analytikov jeden z momentálne najlepších hráčov v Gambrinus lige, už iba poľahky hlavou skóroval do opustenej svätyne. Odchovanec Podbrezovej mohol dokonca zaznamenať hetrik, nepremenil však sólový nájazd na súperovho gólmana Švengera.

Pre Breznaníka je Sparta aj naďalej najväčším favoritom na celkové prvenstvo: "Doteraz hrali sparťania veľmi dobre a aj po prehre majú veľký náskok a asi vyhrajú ligu. Možno sme však teraz Plzni trochu pomohli. Nás tento úspech určite nakopne, no nechcem o tom príliš rozprávať."

web - Michal Breznaník v drese Liberca

Súvisiace články