Jasno
20°
Bratislava
Vít
15.6.2024
Futbalová krása bude od nedele na HUSTE.tv
Zdielať na

Futbalová krása bude od nedele na HUSTE.tv

Zdroj: sita - Futbal ženy, Slovensko-Fínsko

Na slovenskú ženskú futbalovú reprezentáciu čakajú dve medzištátne priateľské stretnutia s kvalitnými súpermi, ktoré budú vhodnou prípravou na blížiaci sa domáci duel s Ukrajinou (20. 6.) v rámci 5. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2013 do Švédska.

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu nastúpia v nedeľu 27. mája od 11.00 h proti Slovinsku a o dva dni neskôr v utorok 29. 5. od 17.00 h proti KĽDR, dejiskom oboch duelov bude NTC SFZ v Senci.

Oba zápasy môžete sledovať live na internetovej televízii HUSTE.tv!

"Pôvodne sme mali odohrať iba jeden prípravný zápas proti Slovinkám. Napokon sa však vyskytla možnosť hrať aj proti KĽDR, ktorej výber bude v Európe na sústredení pred olympijskými hrami," povedal kouč slovenských futbalistiek a k ambíciam pred týmto dvojstretnutím doplnil: "Proti Slovinkám chceme určite vyhrať a akýkoľvek priaznivý výsledok proti Kórejčankám bude pre dievčatá obrovským povzbudením. Proti KĽDR, ktorej patrí 8. miesto v rebríčku FIFA a patrí k absolútnej svetovej špičke, by sme chceli modelovať hru s prihliadnutím už na júnový kvalifikačný duel proti Ukrajine. Zaujímavé je, že Kórejčanky chceli proti nám odohrať zápas za zatvorenými dverami, s čím sme však my nesúhlasili."

Kormidelník žien SR musel urobiť dve zmeny v pôvodnej nominácii. "Pre zranenie nemôžem rátať so stopérkou Dusla Šaľa Evou Kolenovou a nepríde ani Ivana Bojdová, ktorú som uvoľnil na vyžiadanie jej poľského klubu Unia Racibórz. Ostatné hráčky sú zdravotne v poriadku. Do mužstva naopak pribudli Mária Antalová zo Slovana Bratislava a Veronika Šaraboková zo Šale," aktualizoval svoj káder po piatkovom zraze Zsolt Pakusza. Jeho zverenky si podvečer zatrénujú, v sobotu je tréningová jednotka na programe predpoludním od 11.00 h.

V aktualizovanej nominácii figuruje 18 hráčok, z nich sú štyri legionárky: obrankyne Alexandra Bíróová (SV Neulengbach/Rak.) a Monika Matysová (ASV Spratzern/Rak.), stredopoliarka Veronika Klechová (Cardiff City/Angl.) ako aj útočníčka Diana Bartovičová (1. FC Slovácko/ČR).

"Proti Slovinsku dostanú príležitosť hráčky zo širšieho kádra, resp. tie futbalistky, ktoré v kvalifikácii hrávali menej. Po prvom dueli budú musieť tri hráčky Fischerová, Rybárová a Šušková odísť, pretože na nich čakajú maturitné skúšky," doplnil Zs. Pakusza.

Aktualizovaná nominácia slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie na blížiace sa dve medzištátne prípravné stretnutia proti Slovinsku (hrá sa v nedeľu 27. mája od 11.00 h) a KĽDR (v utorok 29. mája o 17.00 h), ktoré sa uskutočnia na štadióne NTC SFZ v Senci:
Brankárky: Mária Korenčiová (Slovan Bratislava), Lucia El Dahaibiová (Duslo Šaľa)
Obrankyne: Jana Vojteková (Duslo Šaľa), Lenka Mravíková, Lýdia Mittúchová, Mária Antalová (všetky Slovan Bratislava), Alexandra Bíróová (SV Neulengbach/Rak.), Monika Matysová (ASV Spratzern/Rak.), Patrícia Fischerová (ŠKF Žilina)
Stredopoliarky: Veronika Rybárová, Veronika Šaraboková (obe Duslo Šaľa), Dominika Škorvánková, Dana Fecková, Lucia Šušková (všetky Slovan Bratislava), Veronika Klechová (Cardiff City/Angl.)
Útočníci: Lucia Haršányová (Slovan Bratislava), Diana Bartovičová (1. FC Slovácko/ČR), Patrícia Hmírová (ŠKF Žilina)

Náhradníčky:
Brankárka: Gabriela Kubíková (Duslo Šaľa), Lenka Gazdíková (Sparta Praha/ČR), Michaela Horváthová (Slovan Bratislava)
Obrankyne: Katarína Pračková, Kamila Hudecová, Alexandra Hollá (všetky Slovan Bratislava)
Stredopoliarky: Alexandra Martincová, Dominika Sýkorová, Erika Randová (všetky ŠKF Žilina), Lucia Ondrušová (Sparta Praha/ČR), Hana Korytárová (Union Nové Zámky)
Útočníčky: Katarína Strožová (1. FC Slovácko/ČR), Nikoleta Rybanská (Union Nové Zámky)