12°
20.4.2024
Nitra s Banskou Bystricou remizovala v predohrávke 12. kola

Predohrávka 12. kola futbalovej Corgoň ligy Nitra - Banská Bystrica sa skončila v zaujímavom stretnutí zmierlivou remízou. Už zajtra môžete zvyšné duely sledovať aj na HUSTE.tv.

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)

Góly: 21. Rák, 86. V. Gajdoš - 21. Jakubko, 25. M. Bažík, ŽK: 86. V. Gajdoš - 29. M. Pančík ml., ČK: 90.+ V. Gajdoš (Nitra) po druhej žltej karte, rozhodovali: Horváth - Brendza, Vorel, 690 divákov

Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Šimončič, M. Kolmokov, Harbuľák - N'Tuli, I. Hodúr, Držík (75. V. Gajdoš), R. Sloboda (60. Ľ. Kolár) - Matúš Mikuš (60. Šimonek), Rák
Banská Bystrica: Belic - B. Ľupták (66. T. Hučko), Poljovka, Gyömbér, Savič - Rejdovian (61. Považanec), Marek Hlinka, M. Bažík, M. Pančík ml. (88. J. Prekop) - Jakubko, Uškovič

V prvej dvadsaťminútovke zaujala iba strela z uhla domáceho Matúša Mikuša. V 21. min hosťujúci Pančík poslal do pokutového územia Nitry Uškoviča a po jeho presnej prihrávke skóroval do prázdnej bránky Jakubko, čo bol už jeho šiesty gól v tejto sezóne. O minútu sa zopakovala situácia ako podľa kopiráka na opačnej strane, keď N'Tuli vysunul dopredu Mikuša, ten poslal loptu pred bránku a Rák prehodil Belica - 1:1. Už v 25. min však hostia z Banskej Bystrice opäť viedli. Marek Bažík si prebral loptu 30 metrov od bránky, prudko vystrelil a gólman Nitry Chudý neudržal loptu v rukách - 1:2. Do konca prvej časti hry ešte skúšali vyrovnať domáci Mikuš a Rák, ale obaja prestrelili.

V úvode druhého polčasu vystrelil z hranice pokutového územia Banskobystričan Jakubko, ale poslal loptu nad bránku. Onedlho našiel domáci Hodúr pred bránkou Ráka a po jeho hlavičke Belic s námahou vytlačil loptu z priestoru bránky. Potom sa prezentovali prudkými strelami Rák a Držík a z tímu hostí Jakubko. V 75. min prišiel na trávnik v domácom drese bývalý hráč Banskej Bystrice Vratislav Gajdoš a hneď sa prezentoval dvoma nepríjemnými strelami. V 86. min už bol presnejší, keď Hodúr poslal loptu na pravú stranu Rákovi a po jeho centri vyrovnal Gajdoš na 2:2. Bol to jeho premiérový gól v drese Nitry a jedenásty v najvyššej súťaži. Gajdoš sa následne stal aj smutným hrdinom, v nadstavenom čase totiž musel po červenej karte predčasne odísť z ihriska.

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Do zápasu sme nevstúpili dobre. Súper bol pohyblivejší v strede poľa, kde mal prevahu. Inkasovali sme dva lacné góly, a tak prišli po zmene strán na trávnik noví hráči. V záverečnej štvrťhodine sme mohli zápas otočiť v náš prospech, ale remíza je zaslúžená.

Štefan Zaťko
(tréner Banskej Bystrice): "Podali sme lepší výkon v porovnaní s ostatným vystúpením v Ružomberku. Stretnutie sa lámalo v druhom polčase, keď sa nám nepodarilo streliť tretí gól. Chyby v obrane napokon znamenali, že sme sa báli o výsledok."

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012 po piatkovom stretnutí 12. kola FC Nitra - Dukla Banská Bystrica (2:2):

1. FC Spartak Trnava 11 6 3 2 14:9 21
2. ŠK Slovan Bratislava 11 6 2 3 14:10 20
3. FK Senica 11 5 4 2 17:7 19
5. MŠK Žilina 11 5 4 2 15:10 19
5. FC ViOn Zlaté Moravce 11 5 4 2 12:7 19
6. MFK Ružomberok 11 4 4 3 12:8 16
7. FC Nitra 12 3 6 3 11:11 15
8. Dukla Banská Bystrica 12 4 2 6 16:16 14