Rozhodca Vladimír Hriňák (†48). Zomrel na pľúcnu embóliu?

Rozhodca Vladimír Hriňák (†48). Zomrel na pľúcnu embóliu?

Futbalovú verejnosť na Slovensku zastihla včera večer, či dnes ráno, smutná správa. Vo veku 48 rokov náhle skonal známy bývalý rozhodca Vladimír Hriňák.

Bývalý vysokouznávaný futbalový rozhodca Vladimír Hriňák sa po nedeľňajšom návrate z dovolenky v Turecku sťažoval na bolesti a žiaľ, včera popoludní náhle skonal. Podľa zatiaľ neoverených informácii mohla byť príčinou jeho nečakanej smrti embólia.

Na dnes si dohodli stretnutie...

"Všetkých nás to šokovalo. Včera som s ním ešte trikrát telefonoval. Na dnes sme si dohodli stretnutie, bohužiaľ, už to nestihol," hovorí člen komisie rozhodcov UEFA Jozef Marko. "Je to tragédia, ak človek v takom mladom veku ukončí svoju životnú púť. Pre mňa osobne to je o to tragickejšie, že sme sa poznali dlhé roky nielen na futbalovom ihrisku, ale aj v osobnom živote," vraví pohnutým hlasom priateľ Vladimíra Hriňáka, tiež bývalý rozhodca, Roman Csabay.

Bol slovenskou dvojkou po Micheľovi

48-ročný Bratislavčan Vladimír Hriňák patril do elitnej pätdesiatky rozhocov UEFA, po Ľubošovi Micheľovi bol slovenskou dvojkou. Viedol aj zápasy Ligy majstrov, Európskej ligy a kvalifikačné duely majstrovstiev sveta i Európy. Svoju kariéru ukončil pred tromi rokmi zápasom Európskej ligy medzi Villarrealom a Salzburgom.

Prirodzená autorita, s prehľadom a spravodlivo

Jozef Marko: "Urobil strašne veľa pre slovenský futbal a rozhodcovstvo. Bol v tej zlatej generácii, ktorá vytiahla slovenskú rozhodcovskú školu ako najlepšieho reprezentanta slovenského futbalu v danom čase." Bývalý hráč Trnavy, Nitry a Interu Bratislava Milan Malatinský: "Na ihrisku pôsobil absolútne sebavedomo, vyžaroval z neho taký prirodzený rešpekt, prirodzená autorita. Vždy sa snažil situácie na ihrisku riešiť s prehľadom a spravodlivo."

Roman Csabay: "Tie moje spomienky naňho budú vždy tie najkrajšie."

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Hriňák_Vladimír_rozhodca_smrť Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:10 Pozná ju ako svoje boty
17:00 Doba ľadová: Mamutí tresk
19:00 Krimi
13:50 Nemocnica
14:55 Nemocnica
16:05 Nemocnica
12:05 Kto nájde priateľa, nájde poklad
14:40 Red Dog: Červený pes
16:50 Malý kúsok raja II.
14:15 Krtko
14:45 Tashiho svet
15:00 Bob a Bobek králiky z klobúka
13:10 Dobrodružství v divočině: Sloní příběh
14:55 Králové hor
16:40 Srdce na správném místě