Jasno
25°
Bratislava
Móric
22.9.2023
Slováci to nacvičovali. Vďaka skvelej príprave futbalisti rozhodli zápas za osem minút
Zdielať na

Slováci to nacvičovali. Vďaka skvelej príprave futbalisti rozhodli zápas za osem minút

BRATISLAVA / Stačilo osem minút, aby rozhodli o víťazstve 3:0. Zvyšok zápasu hrali futbalisti Slovenska v takej pohode, že striedajúci hráči rozdávali fanúšikom autogramy počas rozcvičky. Výber talianskeho kouča Francesca Calzonu bol na Lichtenštajnsko v kvalifikácii EURO 2024 tak skvelo takticky pripravený, že úvodný gól dal z prvého útoku.

"Lepší vstup do zápasu sme si ani nemohli priať," tešil sa strelec prvého gólu Dávid Hancko. "Dali sme rýchly gól hneď po výkope, mali sme to nacvičené a trénovali sme to. Boženík mi to vynikajúco posunul a som rád, že to tam padlo. Konečne sme boli efektívni a som rád, že to bolo hneď na začiatku rozhodnuté. Potešila nás aj divácka návšteva, získali sme povinné a zároveň dôležité tri body."

Strelec druhého gólu Ondrej Duda hovoril, že takýto štart do zápasu si v reprezentácii nepamätá. "Málokedy padne tak skoro gól, my sme to mali nacvičené. Dali sme tri góly, potom to už súper príliš zavrel a ani my sme sa už veľmi dopredu nehrnuli. Som rád, že sme tento zápas zvládli, bol možno ťažší ako s Portugalskom, pretože sme museli vyhrať."

"Vstup do zápasu bol z našej strany vynikajúci. Splnili sme to, čo sme si povedali v kabíne, že chceme dať rýchly gól a ani sme možno nečakali, že dáme tri za šesť minút. Potom sme sa už trochu trápili v koncovke a vieme hrať lepšie, ako sme ukázali v druhom polčase. Tri body sú však najdôležitejšie, hoci gólov mohlo byť viac," vysvetlil Róbert Mak, autor tretieho gólu.

Reprezentáciu tak čaká napínavá kvalifikačná jeseň. Po 6. kole bojov o EURO 2024 figuruje na druhom mieste tabuľky s trojbodový náskokom pred Luxemburskom, s ktorým sa pravdepodobne pobije o postup na finálový turnaj v Nemecku.  Tabuľku vedie stopercentné Portugalsko s plným počtom 18 bodov a skóre 24:0.

"Som veľmi spokojný. Z hráčov bola cítiť túžba, odhodlanie, ukázali správny prístup a plnili plán," povedal Calzona na pozápasovej tlačovej konferencii.

Najbližšie sa zverenci Francesca Calzonu predstavia v piatok 13. októbra na pôde lídra skupiny v Porte. O tri dni neskôr ich čaká duel v Luxembursku.

Portugalskí futbalisti deklasovali v pondelňajšom zápase kvalifikácie ME 2024 doma Luxembursko 9:0

Slovensko - Lichtenštajnsko 3:0 (3:0)

Góly: 1. Hancko, 3. Duda, 6. Mak, ŽK: Tomič, Hrošovský, De Marco - Wieser, rozhodovali: Van Der Eijk - Honig, Zulien (všetci Hol.), 13.679 divákov.

SLOVENSKO: Dúbravka - Tomič (69. Pekarík), Gyömbér, Škriniar, Hancko (86. De Marco) - Duda (77. Bero), Lobotka (77. Hrošovský), Bénes - Mak (69. Tupta), Boženík, Haraslín

LICHTENŠTAJNSKO: Büchel - Beck, Traber, Malin (90. Marxer) - S. Wolfinger (63. Meier), Lüchinger (90. Haas), Wieser, Sele, Göppel - Saglam (72. Schlegel), Salanovič (63. Netzer)

Súvisiace články