25.4.2024
Skvelý výkon slovenských reprezentantov: S Maďarmi vyhrali 2:0

TRNAVA / Slovenskí futbaloví reprezentanti v prvom kvalifikačnom zápase na EURO 2020 porazili Maďarov 2:0. Prvý gól padol takmer v prvej polovici zápasu kedy sa šikovne presadil Ondrej Duda po nahrávke od Alberta Rusnáka. O druhý sa postaral v 2. polčase Albert Rusnák.

Malé futbalové derby proti Maďarsku, ako tento zápas označil na tlačovej konferencii kapitán reprezentantov Marek Hamšík, zvládli s prehľadom. Slovensko zvíťazilo 2:0.

Takmer v polovici zápasu - v 43. minúte sa presadil Ondrej Duda, keď po skvelom prieniku a prihrávke od Alberta Rusnáka prekonal súperovho brankára. Zverenci trénera Pavla Hapala boli blízko k streleniu gólu aj v 18. min, ale strela ľavého obrancu SR Dávida Hancka skončila iba na brvne.

Druhý gól padol v 85. minúte, kedy sa Albert Rusnák prekvapivo dostal k lopte za obranou a následne strelou k tyči prekvapil brankára Gulácsiho.

Na štadión Antona Malatinského zavítali tisícky fanúšikov, čo sa nezaobišlo bez incidentu hneď pred zápasom.