Tréner Hapal a prezident SFZ prehovorili: Situáciu s Weissom uzavreli

22.11.2018 15:24 Noviny.sk Šport
Tréner Hapal a prezident SFZ prehovorili: Situáciu s Weissom uzavreli Zdroj: sita
BRATISLAVA / Vladimír Weiss v stredu nečakane oznámil, že odchádza z reprezentácie. Nebude teda trénovať ani hrať pod vedením nového trénera Pavla Hapala. Deň po jeho odchode, ktorý ale oficiálne vedeniu SFZ neoznámil, sa vyjadril aj samotný reprezentačný tréner a prezident SFZ Ján Kováčik.

Vlado Weiss mladší sa k svojmu odchodu doteraz oficiálne nespojil s vedením SFZ či s trénerom národného tímu Pavlom Hapalom. Dal to vedieť len prostredníctvom médii.  "Vlado sa so mnou neskontaktoval, a teda oficiálne vyjadrenie, že pod mojím vedením už nebude reprezentovať, stále nemám. Rozhodol som sa však aj napriek tomu k jeho postoju vyjadriť, nakoľko chápem, že verejnosť a všetci fanúšikovia futbalu chcú poznať môj názor, keďže sa o tejto téme hovorí všade a rozoberá sa na všetkých mediálnych frontoch," povedal tréner. Zareagovať sa rozhodol aj prezident SFZ Ján Kováčik, obaja oficiálnou cestou prostredníctvom webu futbalsfz.sk

Vyjadrenie Pavla Hapala začínalo slovami, ako veľmi si váži meno Weiss aj z toho dôvodu, že Vlado Weiss st. spravil pre slovenský futbal veľmi veľa. "Vladov postoj, že nebude pod mojím vedením reprezentovať, rešpektujem. Na druhej strane tým, ako sa zachoval počas zápasu s Českom, ukázal, že nerešpektuje svojich spoluhráčov a realizačný tím, samozrejme aj mňa, ale to pre mňa nie je až také určujúce. Som rád, že neoznámil definitívny koniec v reprezentácii a želám mu, aby ho nielen v národnom tíme, ale aj v klube viedol tréner, ktorého by si on mohol vybrať. Celá situácia ma mrzí, lebo počas zrazu bola naša debata nadštandardná a produktívna, no nikdy som mu nesľúbil, že bude v týchto dvoch zápasoch hrať," vyjadril sa s tým, že Vlado to očividne celé zle pochopil. 

"Jeho dôležitá pozícia bola v tom, že patrí k skúseným reprezentantom. Pre mňa je však rovnako dôležitý prvý aj dvadsiaty štvrtý hráč v tíme. Týmto vyjadrením považujem celú vec za uzavretú a chcem sa venovať už len svojej trénerskej práci," uviedol pre futbalsfz.sk Pavel Hapal. 

​Slová prezidenta SFZ

"V slovenskej reprezentácii vždy pôsobili hráči, pre ktorých bolo cťou obliecť si národný dres, byť súčasťou mužstva a spolu s ďalšími zastupovať Slovensko na futbalovom poli. Tento postoj som vždy presadzoval a bol kľúčovým pre vytvorenie priaznivej atmosféry vo vnútri národného tímu. Pokiaľ sa ktorýkoľvek hráč rozhodol nereprezentovať, akceptoval som ako prezident zväzu aj ako dospelý človek takýto postoj. Robím tak aj teraz, po vyjadreniach Vladimíra Weissa v médiách -  rešpektujem jeho voľbu. Absolútne sa zhodujem s názorom trénera Pavla Hapala a plne podporujem jeho postoj," vyjadril sa prezident SFZ Ján Kováčik.

Zdroj: noviny.sk/sfz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:20 IQ TAXI
18:00 OCHRANCOVIA
19:00 Krimi
17:15 Rýchla rota Chipa a Dala
18:05 Hoď svišťom
18:55 Kutyil s.r.o. II.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
18:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
19:00 Ako malé deti
17:15 Bob a Bobek králiky z klobúka
17:25 Krtko
17:40 Strážca vesmíru Roger
16:50 Poslední čas na lásku
18:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
20:15 Alibi na klíč