Majiteľ Podbrezovej vyzýva prezidenta SFZ na odstúpenie

BRATISLAVA / Majiteľ futbalového klubu ŽP Šport Podbrezová Vladimír Soták vyzýva prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika na odstúpenie.

V osobnom liste vyčíta podľa denníka Nový Čas šéfovi slovenského futbalu zlyhania. Šesťdesiatročného funkcionára nahneval pokutový kop v zápase Podbrezovej so zachraňujúcou sa Banskou Bystricou.

To, čo sa stalo na zápase Podbrezovej, kde rozhodca radšej odpískal jedenástku v prospech B. Bystrice, len aby nespôsobil jej vypadnutie z 1. ligy, je škandál,“ napísal Soták podľa Nového Času na úvod listu, ktorý je plný obvinení, sarkazmu a ukrivdenosti. "Banská Bystrica hráčom, trénerom a zamestnancom dlhodobo nevypláca mzdy, ožobračuje ich rodiny a pritom sa tvári, že je všetko v poriadku!“ píše sa v liste.

Soták navrhuje, aby rozhodcovia podstupovali psychotesty. Známy podnikateľ spochybňuje aj kľúč na prerozdeľovanie štátnych dotácií na rekonštrukcie štadiónov. Kováčikovi podľa Nového Času odkazuje, že predávať autá či organizovať súťaže Miss je niečo iné, ako riadiť futbal na Slovensku. "Žiadam prezídium futbalu, aby na najbližšom výbore vyhlásilo voľby prezidenta SFZ tak, aby túto funkciu mohol zastávať človek, ktorý dokáže nestranne riadiť futbal na Slovensku. Banská Bystrica splnila všetky predpoklady, aby dostala zákaz nastúpiť na najbližší zápas a bola preradená do nižšej súťaže,“ uzavrel majiteľ ŽP Šport Podbrezová.

Slovenský futbalový zväz sa listom nezaoberá a nebude ho komentovať. "Keďže uvedený dokument je označený ako osobný list, SFZ ho nebude komentovať. Každý člen SFZ, či už ako jednotlivec, alebo ako predstaviteľ klubu, má možnosť postupovať pri návrhoch alebo sťažnostiach štandardným spôsobom v zmysle platných noriem,“ cituje Nový Čas reakciu SFZ na list.

Zdroj: jojšport, sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
18:30 TIPOS INFO
18:35 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha II.
18:10 SUPER KARAOKE
18:50 Viking Vicky
19:00 Ruby z dúhy I.
16:50 Prázdniny!
18:35 Zlatokopka
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Dobrodruh Flynn