Zápas o mier v Ríme! Zahral si aj slávny Maradona

RÍM / Diego Maradona, Roberto Baggio, Carlos Valderrama, Alessandro Del Piero, Diego Simeone, Javier Zanetti, Gianluigi Buffon a ďalšie bývalé i súčasné futbalové hviezdy boli v pondelok večer súčasťou benefičného zápasu na Olympijskom štadióne v Ríme, ktoré zorganizoval pápež František, mimochodom veľký fanúšik futbalu.

Cieľom charitatívneho podujatia a spomenutého "Zápasu o mier" bolo získať financie pre ohrozené deti. Z víťazstva 6:3 v tomto exhibičnom súboji sa napokon tešil tím na lavičke s trénerom Gerardom Martinom (druhé mužstvo viedol Arséne Wenger, pozn.), o výsledok však v tomto prípade určite nešlo.

"Ďakujem vám, že ste súhlasili s mojou túžbou vidieť šampiónov a trénerov z rôznych krajín a rôznych náboženstiev a aktívne sa zúčastniť na tomto zápase. Všetkým tým, ktorí prispeli k realizácii tohto podujatia, patrí moje poďakovanie," uviedol ´Svätý Otec´ a doplnil: "Duel mal za cieľ nielen zhromaždiť finančné prostriedky pre ohrozené deti, ale bol aj príležitosťou premýšľať o univerzálnych hodnotách, ktoré šport a futbal môžu vo všeobecnosti podporiť. A to pre všetkých ľudí, bez ohľadu na rasu, kultúru a náboženskú vieru."

Jednou z najväčších hviezd, ktorá prijala pozvanie na spomenutý zápas, bol Diego Armando Maradona. Päťdesiatriročný Argentínčan v pondelok odohral v talianskej metropole celé stretnutie. Bývalého skvelého, ale zároveň aj kontroverzného futbalistu, ktorý podľa vlastného vyjadrenia skóroval "Božou rukou" proti Anglicku vo štvrťfinále majstrovstiev sveta 1986 a napokon doviedol argentínsky tím až k titulu svetových šampiónov, ohromilo stretnutie s hlavou katolíckej cirkvi. "V pondelok sa spojili dve sily - ´Božia´ ruka a pápežova," povedal Maradona a dodal: "Pápež František však znamená oveľa viac ako Maradona. On je tá skutočná hviezda."

Zdroj: sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 INKOGNITO
13:00 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:00 Súdna sieň
11:20 Áno, šéfe USA II.
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:40 DEDIČSTVO
11:40 UHÁDNI MÔJ VEK
12:25 Vražedné Miami
13:20 Doktori II.
12:00 Maxipes Fík
12:10 Dážďovečky
12:15 Medzi nami zvieratkami
11:55 Druhá šance
13:45 Bohové Egypta
16:05 Hostitel