Zatiahnuté, dážď
Juraj
24.4.2024
Pozerajte! Férovosť ako bič! Aby zrušili krivdu, nechali si dať gól

TBILISI / Tak toto sa naozaj oplatí vidieť! A hneď na úvod treba aj dodať: klobúk dolu, páni! Futbalisti vedúceho celku gruzínskej futbalovej ligy Dinama Tbilisi predviedli, že si na sto percent ctia zásady fair play. A nakoniec kvôli tomu prehrali...

Tri dôležité body v boji o titul sú síce fuč, no nejaká cena fair play by hráčov Dinama určite obísť nemala!

Futbal je ozaj neopakovateľný...

V 19. kole najvyššej gruzínskej súťaže privítal jej líder štvrtý tím tabuľky Bolnisi a dlho to bol zápas bez gólov. V 72. minúte však strelili domáci jeden poriadne kuriózny. Po ošetrení zraneného hráča hostí totiž Xisco vracal hosťom loptu tak nešťastne, že tá skončila v ich sieti! Jeho oblúčik brankár iba "pohladkal" prstami, no gólu nezabránil... Po rozčuľovaní sa futbalistov Bolnisi bolo domácim jasné, čo majú urobiť. Ich útočníka Kakhelishviliho nechali hneď po rozohraní dopraviť úplne bez atakovania loptu aj do ich brány.

Dostali však aj druhý a - prehrali!

Futbalový osud ich napriek tomu nešetril. Päť minút pred koncom totiž inkasovali od Ugulavu aj "normálny" gól a napokon prekvapujúco prehrali 1:2. V tabuľke sú stále prví, o štyri body pred klubom Chikhura.