26.4.2024
VIDEO. Famózny gól Marcela Hossu! Prihrával, či strieľal...?

RIGA / Na olympijských hrách v Soči slovenský hokejový reprezentant Marcel Hossa gól nedal. No hneď v prvom zápase svojho Dinama Riga po olympijskej prestávke v KHL tento 32-ročný útočník prekonal brankára súpera spôsobom, po ktorom tribúny v lotyšskej metropole šaleli.

No a fanúšikovia na Slovensku môžu opäť živo diskutovať o tom, prečo to Marcelovi v drese s dvojkrížom príliš nejde a vo farbách Rigy je to kanonier na pohľadanie...

Najprv pirueta, potom gól!

Svoj 21. gól v tejto sezóne KHL strelil Marcel Hossa do siete Medveščaku Záhreb. Dinamo doma prehrávalo už od 2. minúty a na vyrovnanie čakali diváci až polhodinu hry. Postaral sa oň práve Hossa, ktorý unikol v oslabení a gólmana Barryho Brusta prekonal naozaj parádnym spôsobom. Isto mu pomohlo i to, že do brejku s ním vyrazil aj spoluhráč. Marcel mu však neprihral, pred obrancom sa otočil o 360 stupňov a po tejto "piruetke" poslal puk pomedzi betóny brankára do siete! Otázka len znie, či Marcel prihrával alebo bolo jeho úmyslom strieľať...

Gól dal aj Haščák

Dinamo Riga napokon zvíťazilo jasne 5:1, keď dal jeden gól aj ďalší slovenský útočník Marcel Haščák. Riga je s 90 bodmi (na porovnanie: Slovan ich má 67) na 5. mieste Západnej konferencie KHL a môže sa tešiť na boje v blížiacom sa play-off.